Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 15:00

Дитина сварить батьків

П’ятирічна дочка стала причиною сварок між мною і чоловіком. Вона легко може «сказати» чоловікові, що мама щось робила не так, а мені розказати про тата, передати якісь його слова, повідомити, скільки він випив пива і так далі. Причому, їй приносить задоволення дивитися, як ми сваримося. Як відучити дитину від такої поведінки?

Як завжди, шукаємо причину або, як говорили детективи, з’ясовуємо, кому це вигідно? У цій ситуації, навіщо вашій дочці потрібно вас сварити? Може, вона просто помітила одного разу, що, сказавши щось про маму або тата, може викликати ось таку реакцію батьків. Якщо ви хочете припинити такі ситуації, то просто одного разу спокійно поговоріть із дитиною, поясніть дочці, чому недобре щось розповідати про іншу людину. І ще. Перестаньте реагувати на її слова емоційно, на її «А тато…» або «А мама…» відповідайте спокійно і запропонуйте: «Давайте поговоримо утрьох». Як тільки дівчинка зрозуміє, що її метод не спрацьовує, вона перестане вам доповідати. Іншими словами, не заохочуйте її схильність до таких розповідей, не підтримуйте інтерес до тих новин про свого чоловіка, які дитина вам викладає.

Поговоріть із чоловіком, щоб і він теж підтримував вашу позицію. Тому що причиною такого «підбурювання» батьків цілком може бути ваша несвідома підтримка. Деякі батьки навіть не помічають, як примушують дітей говорити про своїх рідних: «Що тато робив, поки мене не було?», «З ким мама розмовляла по телефону?» — питаємо ми дитину, не думаючи про те, до чого це може призвести пізніше.