Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:32

Дитина соромиться виступати на святі

Донечці п’ять з половиною років, у вересні нам уже в школу. Дівчинка чудово вчить величезні вірші, та коли їх треба декламувати на святі, вона ніяковіє і мовчить. Вихователька підказує, але нічого не допомагає. І кожного разу одна й та сама картина: удома все добре, а на святі — мовчимо. Що ж буде у школі?

Боязнь публічних виступів відома і багатьом дорослим. От за звичних умов усе пам’ятав, і думки ставали на свої місця, а побачив перед собою багато чужих уважних очей і все — розгубився. Дитина відчуває те саме, тільки у багато разів сильніше. Адже якщо у дорослого за плечима є вже великий життєвий досвід, то у малюка його немає.

Безперечно, допомога дорослого у такій ситуації потрібна і важлива. Не чекайте результату відразу, налаштуйтеся на кропітку роботу і наберіться терпіння. Почніть з найменшого. Дайте дитині можливість виступати вдома, де все звично і всі глядачі — це свої домашні, котрих не страшно. Проте спробуйте улаштувати все так, як це буде відбуватися на святі. Наприклад, зробіть виступ костюмованим, зробіть імпровізовану сцену чи завісу, зустрічайте актрису бурхливими оплесками.

Дитина соромиться Наступного разу запросіть одного гостя, котрого дитина не знає. Нехай тепер виступає для змішаної публіки. І так далі. Поступово дівчинка звикне виступати, і виступ на святі вже не буде її так хвилювати.

Перед святом спробуйте покласти спати дитину якомога раніше, а вранці допоможіть їй створити гарний настрій, з яким виступ пройде легко і невимушено. Сядьте у залі так, щоб донька вас добре бачила, і ви змогли губами підказувати текст — про всяк випадок. Спочатку такий суфлер дуже допоможе дівчинці.

Якщо виступ все ж таки не склався, в жодному разі не сваріть дитину. Підтримайте її і скажіть, що наступного разу у неї все обов’язково вийде, а сьогодні, якщо захочеться, вона може розповісти віршик вдома. Розкажіть, що як ви самі були у дитячому садку, у вас теж не завжди виходило без помилок прочитати вірші (адже це у більшості випадків правда).

Якщо ж усе вдалося, похваліть дитину, особливо у присутності інших людей, розкажіть, як вам сподобався її виступ.

Не хвилюйтеся про те, що вашій доньці буде важко у школі. Зазвичай учителі початкової школи навчають діточок поступово звикати відповідати на уроці: спочатку з місця, сидячи, подаючи одну-дві репліки, потім — стоячи біля парти, і, нарешті, біля дошки. Дітям навіть подобається відповідати, стоячи перед усім класом.