Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:27

Дитина спить з м’якими іграшками

Моя семирічна дочка, коли лягає спати, бере з собою відразу кілька м’яких іграшок. Мені здається, що це негігієнічно, тим більше що їх не можна часто прати. Але і відібрати іграшки у мене не виходить — дочка  плаче і нервується, погано засинає. Як вчинити в такій ситуації?

Те, що малюки дуже люблять м’які іграшки, цілком зрозуміло. Потреба в чомусь м’якому, ніжному є у кожної людини, особливо у дитини. Притискаючи до себе пухнасту грудочку, малюк відчуває себе захищеним. Психологами доведено, що саме м’які іграшки можуть знижувати дитячу тривожність. Ваша дочка ще не зовсім доросла і, напевне, їй не вистачає вашого тепла і турботи, раз вона не обмежується однією-двома іграшками, а бере з собою спати відразу кілька «друзів». Можливо, засинаючи, вона відчуває смуток або навіть страх, який властивий багатьом малюкам. І іграшки допомагають подолати всі ці страхи і тривоги.

Тому іграшки відбирати не варто ні в якому віці. Дуже часто буває і так, що з плюшевою іграшкою сплять навіть дівчатка-підлітки. Що ж робити батькам? Частіше обіймати дитину, говорити їй ласкаві слова, гладити по голові і пригортати до себе — тобто задовольняти дитячу потребу в любові.