Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:02

Дитина увесь час грає в одні й ті самі ігри

Синові шість років. У нього є така особливість: коли він починає грати в якусь гру, наприклад, збирати конструктор або возити машинки), то в ту гру він грає кілька днів, а то й тижнів поспіль. Чи нормальна така «зупинка» на якійсь одній грі? В інших дітей я такого не бачила. Правда, у нього така постійність виявляється в усьому, навіть в одязі. Якщо йому сподобалася сорочка, то він вимагатиме її щодня, навіть випрати річ складно.

Це абсолютно нормально, коли дитина, освоївши якусь гру, продовжує в неї грати тривалий час. Так можуть робити як хлопчики, так і дівчатка. Адже для дитини в цьому віці практично будь-яка гра нова і незвичайна. Якщо ви придивитеся уважніше, то побачите, що гра все-таки змінюється кожного дня, щодня удосконалюється. З будь-якого конструктора малюк збирає все-таки щось різне, а коли возить машинки, то вигадує різні сюжети. Один мій знайомий хлопчик протягом двох місяців вирізував із картону вантажівки і розфарбовував їх. На питання, навіщо йому стільки вантажівок, він абсолютно спокійно відповів, що вантажівки різні, кожний займається своєю справою (возить молоко, гасить пожежі, перевозить великі вантажі), а хлопчик вирішив зібрати цілу колекцію. При цьому він із захоплення розглядав книжки про автомобілі, помічав усілякі деталі, самостійно робив написи на машинах, розпитував дорослих про технічні характеристики автомобілів.

Дівчинка, щодня граючись у дочки-матері, може увесь час змінювати ситуацію, беручи участь у грі в різних ролях. Отже, навіть повторювана гра потрібна для того, щоб дитина розвивалася.

Ви помітили, що ваш малюк не тільки довго грає в одну й ту саму гру, але й схильний до стійких переваг в одязі, іграшках, тому, швидше за все, у вашому випадку, така поведінка свідчить про особливості характеру дитини.

Але буває і так, що дитина не просто грає щодня в одну і ту саму гру, а з точністю відтворює все те, що робила вчора. Наприклад, збирає будиночок із кубиків тих самих кольорів, що і раніше, при цьому кількість і розміщення кубиків не змінюється. Закінчивши гру, дитина кілька хвилин розглядає результат своєї роботи, розбирає його, а потім починає все спочатку. Така поведінка повинна насторожити батьків. Це може бути проявом одного з різновидів дитячого аутизму або свідчити про те, що дитина пережила якусь серйозну психологічну травму. У такому випадку вам необхідна консультація фахівця.