Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 15:10

Дитину кривдять

Син (йому п’ять років) постійно скаржиться, що в дитячому садку його б’є хлопчик. Від виховательки я нічого зрозумілого почути не можу. Може, мені варто поговорити з мамою дитини, яка кривдить мого сина? Хай вона якось вплине на свого хулігана, чи краще поговорити з цією дитиною ?

Із кривдником краще не розмовляти, дуже у вас різні вагові категорії. Крім того, перш ніж ви зробите якісь кроки, ви повинні мати повну картину того, що відбувається. Адже іноді буває так, що дитина вигадує якусь конфліктну ситуацію, в якій її нібито хтось кривдить. Так він знаходить спосіб привертання батьківської уваги до себе. Цілком імовірно, що синові хочеться, щоб ви зайвий раз прийшли в дитячий садок, пожаліли його. А насправді ніхто його не кривдить.

Але може бути, що в групі справді є дитина, яка постійно виявляє агресію стосовно вашого малюка. До речі, не буде зайвим все-таки поговорити з вихователькою і нянею, тільки задавайте їм правильні питання. Наприклад, дізнайтеся, чи були випадки, коли саме ваша дитина била чи кривдила когось із дітей? Як ваш син реагує на агресію з боку інших дітей? Як вихователі впливають на тих дітей, які кривдять інших?

Поговоріть і з сином. Уточніть, які у нього відносини з кривдником: він із ним товаришує, боїться його, може, цей хлопчик не хоче з ним дружити чи, навпаки, може, між дітьми є якась прихована конкуренція.

Якщо ви все-таки відчуваєте, що до кінця не розумієте ситуації, то прийдіть у дитячий садок у такий час, коли діти гуляють або граються, і непомітно постежте за тим, як поводиться ваша дитина. Іноді можна побачити найдивніші речі, наприклад, деякі діти самі провокують інших дітей, а потім плачуть, коли їх вдарять у відповідь. Буває і так, що якась дитина в групі значно сильніша за інших дітей емоційно або фізично і кривдить їх, тоді як вихователька не звертає уваги на такі конфліктні ситуації. Іноді батьки здивовано спостерігають, що їхня дитина просто не може давати нікому відсіч, тому що поводиться невпевнено.

Отже, ви визначили діагноз. Тепер, зробивши висновки з того, що ви побачили, ви можете поговорити з мамою кривдника, звернутися до психолога дитячого садка, якщо такий є, або до будь-якого дитячого психолога, якому ви довіряєте. Ви так само можете поговорити з вихователькою і звернути її увагу на те, що вас турбує.