Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:33

Донька хоче піти жити до бабусі

Моїй дівчинці три з половиною роки. У неї доволі норовливий характер, і якщо їй щось не сподобається з того, що я прошу, вона демонстративно одягається і говорить, що піде жити до бабусі. Мене це дуже лякає, бо дитина зовсім маленька. Як мені поводитися у такій ситуації?

А як ви поводитеся зараз? Причин такої поведінки може бути кілька. Імовірно, що такий тип поведінки дитині продемонстрував хтось із домашніх: «Ах, не буде по-моєму? Тоді я йду!» — іноді говорять дорослі під час сварки, щоб полякати свого чоловіка. І дитина просто намагається повторити те, що колись бачила. Крім того, у три з половиною рочки малюк уже відчуває і розуміє, що такою поведінкою від мами можна домогтися чогось бажаного, наприклад, дозволу на зайву цукерку чи перегляд позачергового мультфільму.

Передусім спробуйте опанувати себе. Ви добре розумієте, що насправді дівчинка нікуди не піде і просто випробовує вас: якщо я так зроблю то, що буде робити мама. Говорити дитині: «Ну і йди!» не варто. Адже малюк, навпаки, домагається зворотнього, слів любові: ти для мене найдорожча, я тебе люблю. Поясніть дитині, що такою поведінкою вона не зможе отримати бажаного. Але ще обов’язково скажіть, що ви її дуже любите і завжди будете разом, що до бабусі ви обов’язково поїдете, наприклад, завтра. А от виконувати вимоги дитини, боячись чергового демаршу, не варто, інакше у голові у дитини зафіксується чіткий зв’язок: я погрожую — мама виконує те, що я хочу.