Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:38

Донька їсть, тільки якщо їй читають

Умовляємо дитину їсти — вся сім’я стоїть на вухах. Дочці два роки і сім місяців. Причому мені здається, що апетит у неї зовсім не поганий, але вона звикла, що ми їй читаємо або пісеньки співаємо, примовляємо: «за маму», «за тата». Але по-іншому, на жаль, тепер не виходить. Як нам цю ситуацію кардинально змінити?

Кардинально змінювати не потрібно. Безперечно, дитина звикає до всього досить швидко. Одного разу бабуся пісеньку заспівала, іншого — мама віршик розказала. Так навіщо ж я просто так їстиму, думає дитина. І відучити її тепер буде зовсім непросто, але потрібно набратися терпіння. Адже, по суті, вам доведеться зруйнувати звичку, яку ви самі виробили.

Не потрібно сварити дитину, просто можете спробувати організувати обіди-вечері по-іншому. Наприклад, ви домовляєтеся з вашими домашніми, що тепер «концерти» для дочки-онучки за обіднім столом ви припиняєте. Красиво сервіруйте стіл для малятка, якось цікаво прикрасьте страву і пограйте в гру «Хто швидше з’їсть кашу» або «Хто першим побачить, що намальовано на денці тарілки». Дочці ви можете пояснити, що вона тепер уже зовсім доросла, а великі дітки їдять саме так: швидко і без виступів родичів. Приготуйтеся до того, що її перша реакція буде протестом. Поводьтеся спокійно, на всі крики і вимоги дитини абсолютно спокійно говоріть, що всі дорослі їдять саме так і що пісню заспівати нікому. Навіть якщо дитина кілька разів не поїсть, потім апетит обов’язково прийде. Головне, не піддатися жалощам, інакше всі попередні намагання щось змінити будуть марними.