Дата публикации записи:

13 Декабрь, 2013 в 13:59

Дочка від 5 до 7 років

Практично у кожній зі світових культур надається особливе значення віку від 5 до 7 років. У цей час батьки зазвичай передають, а діти беруть на себе відповідальність за молодших дітей, догляд за тваринами і виконання інших хатніх обов’язків. Діти стають відповідальними за свою соціальну поведінку, і їх суворо карають за порушення цих норм. Зростають і очікування дорослих щодо навчальності дітей. Уважається, що в 5-7 років дитина вже «входить у розум» і може виконувати нові соціальні ролі.

Дитина приєднується до груп однолітків, бере участь у ролевих іграх, причому відбувається сегрегація таких груп за статтю. Від дітей очікується прояв сором’язливості і підкреслюється необхідність статевої диференціації в спілкуванні. Для дітей від 1 року до 6 років характерне безневинне ставлення до свого тіла. Саме в цьому віці вони ставлять безліч відвертих запитань, у тому числі й таких, що стосуються їх появи на світ. Яким би відвертим не було запитання, залишати його без відповіді не можна, і відповідь ця повинна бути зрозумілою дитині. Користуйтеся тільки тими словами, які вас не бентежать. Адже дитина відчує і запам’ятає не тільки слова, але і ваше ставлення до предмета розмови. Можливо, до цього моменту ви вже виношуватимете другу дитину. У такому разі у вас є можливість дати доньці послухати, як немовля «штовхається» в животі, і розповісти про вагітність жінки і народження людини. Покажіть картинки з журналів або енциклопедії, на яких можна побачити, як розвивається людський зародок в утробі матері.

Відповідаючи на запитання про зачаття і народження, необхідно вже в ранньому віці пояснити доньці, як поводитися із ґвалтівниками. Починати потрібно тоді, коли дитина вперше вирушає самостійно до школи або в магазин за покупками. Поясніть, що у жодному разі не можна брати у незнайомих людей подарунки, солодощі, погоджуватися покататися з ними в автомобілі. Є хворі люди, здебільшого це чоловіки, вони можуть спробувати зробити щось непристойне, наприклад, роздягнути дитину або самі роздягтися. Таких людей слід побоюватися і сторонитися. Можна навести приклад з власного дитинства або розповісти про сусідську дитину, з якою сталася біда. Прагніть говорити так, щоб не травмувати дочку, не залякувати її, але й не применшувати небезпеку. Хай ваш голос звучить по-діловому, без трагічних ноток. Адже зрозуміла ж ваша дівчинка, що не можна торкатися до електронагрівальних приладів і сунути пальці в розетку. Вона знає, що це небезпечно, це боляче, проте вона живе в квартирі, яка буквально начинена електричною та електронною технікою.

І живе спокійно. Те саме і тут. На жаль, ми випускаємо наших дітей в світ, суспільство, які приховують досить багато небезпек, але їх можна обійти, уникнути і не провокувати. Дитина, звісно, буде трохи перелякана від почутого, але вона це переживе. А ось несподіваний жорстокий напад може психічно травмувати її на все життя. Психологи відзначають, що зазвичай у такі ситуації потрапляють діти з низькою самооцінкою і нерозвиненим почуттям самоповаги.