Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:18

Дочка дуже довго робить домашні завдання

Дочка-першокласниця дуже довго сидить, виконуючи домашні завдання. Якщо з нею сидіти поряд, то справа більш-менш просувається швидше. А так вона відволікається, час іде, і ми навіть погуляти не встигаємо, спати лягаємо пізно, а вранці її не піднімеш. Як навчити її зібраності?

Сьогодні, коли малюки йдуть у перший клас у шість років (а деякі діти навіть у неповні шість), батьки висувають до дітей завищені вимоги. Ну чому дитина, якій ще потрібно гратися, повинна відразу уміти сконцентрувати свою увагу, бути зібраною, швидко виконувати домашні завдання? Перший клас і потрібен для того, щоб навчити дитину жити за новими правилами, бути уважнішою, виконувати збільшене навантаження.

Важливо, щоб батьки стежили за дотриманням режиму дня. Якщо дитина пізно лягає спати, довго лежить у ліжку у вихідні дні, то вона буде млявою і незібраною удень і їй буде важко зібратися, щоб швидко зробити домашнє завдання.

У першому класі домашніх завдань ще повинно бути не так багато, в ідеалі, взагалі не має бути. На їх виконання дитина повинна витрачати не більше години. І спочатку (а деяким дітям ще досить довго) малюкові ще необхідна допомога батьків або вчителя. Якщо дитина ходить у групу подовженого дня, то їй допомагає вчитель, який перебуває в класі. І саме вчитель стежить, щоб діти не відволікалися, відповідає на питання, стежить, щоб діти правильно сиділи за партами. Якщо ж дитина виконує домашнє завдання вдома, тоді все це повинні робити батьки.

У першу чергу хай дитина виконає ті уроки, які викликають найбільші труднощі. Кожні 15-20 хвилин малюкові потрібна невеличка фізкульт-хвилинка, пальчикова гімнастика. Не забувайте хвалити дитину, підтримувати словами, що у неї все обов’язково вийде.

Поки що малюк не дуже добре відчуває, скільки часу минуло. Заведіть на столі звичайний або пісочний годинник, щоб дитина могла стежити за часом. Запропонуйте їй виконувати який-небудь урок за певний відрізок часу. Це допоможе значно скоротити час на виконання домашніх завдань.

У кімнаті, де дитина вчить уроки, не повинно бути сторонніх людей, увімкненого телевізора, іграшок або книжок, які відволікають від навчання. Молодші братики-сестрички повинні розуміти, що брат або сестра зайняті важливою справою — роблять уроки, і заважати або шуміти в цей час ніяк не можна.

Якщо дитина встигла зробити уроки за якийсь наперед визначений вами час, похваліть її, дайте можливість скористатися звільненим часом для гри, пізніше малюк зрозуміє, що виконувати уроки швидше — це добре.