Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:26

Дідусі й бабусі балують онука

У нас проблема з дідусями й бабусями. Їх у нас повний комплект, а онук один. Тому він у свої п’ять з хвостиком давно вже став центром всесвіту. Бабусі-дідусі виконують усі його забаганки, терплять усі його вибрики, і зробити з цим ні я, ні чоловік нічого не можемо. Що робити? Адже наших аргументів батьки не чують, вважаючи себе більш досвідченими і мудрими, ніж ми.

У нашому суспільстві давно склалася така родинна традиція, що саме онуки сприймаються, як єдина втіха для бабусь і дідусів, особливо, якщо вони вже пенсійного віку. На жаль, у людей похилого віку у нашій країні не так багато можливостей зайтися чимось іще. А якщо життя не сповнене подіями, то й займаються літні люди онуками. Якщо бабусі і дідусі раціональні і, справді, мають досвід виховання не однієї дитини, то, як правило, і до виховання онуків у них підхід достатньо критичний. А якщо єдина дитина, й онук — теж єдиний, то балують «на всі 100». Що ж робити, якщо розмови і прохання не мають позитивного результату?

Не перекладайте виховання дитини на бабусь і дідусів, не віддавайте дитину на всі вихідні. Сьогодні, коли мама і тато увесь тиждень працюють, дуже важливо, щоб у вихідні дні вони якомога більше часу могли провести з дитиною. А бабусям і дідусям хай залишаються свята, та й то не всі. Але різко обмежувати спілкування з бабусею і дідусем, безперечно, не можна.

Продумайте свої правила виховання дитини й обов’язково ознайомте з ними батьків. Поясніть, чому для вас це так важливо. І пам’ятайте, що тільки мама і тато відповідають за долю своєї дитини. Отож, не варто перекладати свої обов’язки на плечі когось іншого.