Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:38

З якого віку дітей можна водити в цирк або театр?

Недавно ми повели сина (йому півтора року) в цирк. Вистава була непогана, але дитина її ледве витримала. Уночі малюк погано спав, скрикував уві сні. Швидше за все, такі враження для нього ще не потрібні. Скажіть, з якого віку можна водити дітей у цирк, театр або зоопарк?

Скажімо так: по-різному. Ось, наприклад, зоопарк. Як правило, зоопарки займають дуже велику зелену територію, і тут дуже приємно проводити час в літню спеку. Якщо дитина ще дуже мала, то знайомство зі звірятками варто обмежити пташками, слоном, верблюдами, тобто тваринами, цілком миролюбними, які не налякають малюка різкими звуками, різкими стрибками або гарчанням. Крім того, не потрібно відвідувати усіх звірів. Адже дитина дуже швидко стомиться і просто перестане сприймати інформацію.

У цирк, де вистава триває досить довго, можна ходити спершу тільки на частину вистави, наприклад, на півгодини. Причому, краще вибирати ті моменти, коли на арені виступають тварини або клоуни. Слід зауважити , що діти легко збудливі і не завжди добре переносять циркові вистави. Галаслива обстановка, гучна музика, велика кількість людей — усе це погано впливає на нервову систему дитини. Тому тим малюкам, які дуже емоційно реагують на нові враження, візит у цирк взагалі варто відкласти до старшого віку: років до п’яти-шести.

дітей можна водити в цирк або театрЯкщо ви хочете повести малюка в театр, то тоді краще вибирайте ляльковий театр або театр звірів. Такі вистави будуть зрозумілі й цікаві для дитини. Як правило, вистави в цих театрах тривають недовго, мають простий нехитрий сюжет і супроводжуються музикою.

І ще. До будь-якого «культпоходу» малюка потрібно підготувати. Наперед розкажіть йому, куди ви підете, що ви побачите в цирку чи театрі. Покажіть дитині звірів на картинках у книжці, почитайте вірші про цирк або зоопарк. Поясніть навіть найменшому карапузу, як потрібно поводитися в театрі або цирку під час вистави, і тоді зустріч із прекрасним або з братами нашими меншими буде святом для всієї сім’ї.

Щодо віку, то буде краще, якщо батьки не дотримуватимуться чітких дат. Помітили, що малюк активно цікавиться, куди втекла кішка, як голуби клюють насіннячко, — ведіть у зоопарк. Прочитали казку про Буратіно і спробували за допомогою ляльок влаштувати імпровізований ляльковий театр, зацікавили малюка? То можна сміливо іти у справжній театр.