Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:13

Коли дитина починає впізнавати своїх близьких?

Зараз моїй донечці два місяці. Мені цікаво, чи упізнає вона мене, тата і бабусю? У скільки місяців дитина починає упізнавати голоси, обличчя близьких їй людей?

Ледве народившись, маленька людина вже має здатність бачити навколишній світ, хоча і не дуже чітко. Малюк може розрізнити темні кольори і світлі, це було доведено вченими. Коли малюкові виповнюється два тижні, він уже може спостерігати за достатньо великими предметами, які ви йому будете показувати. Дитина уважно вдивляється у мамине обличчя, яке бачить над собою під час годування чи колисання. У два місяці дитина вже водить очима, слідкуючи за великими предметами, що рухаються. Фіксувати (утримувати достатньо довго) свій погляд на якомусь предметі дитина може у віці 6-8 тижнів.

Чує дитя ще в животі у мами. У два місяці дитина повертає голівку, чуючи якийсь звук чи людський голос. Покажіть малюкові яскравий предмет, і він перестане смоктати, роздивляючись іграшку. А от те, що дитина упізнає знайомі звуки, ви можете помітити приблизно у тримісячному віці. Тоді ж малюк починає розпізнавати напрям звуку: голову він повертає в той бік, звідки лунає звук. Розрізняти голос мами і голос тата діти починають у віці від 3 до 6 місяців.

Хочете, щоб упізнавання відбулося раніше? Закріпіть велику фотографію з портретом тата і мами біля ліжечка дитини так, щоб їй було зручно роздивлятися зображення. Нехай вивчає.