Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:46

Мою дитину пригнічують

Вихователька в дитячому садку, куди ходить наш п’ятирічний син, говорить, що він дружить із хлопчиком, котрий його дуже пригнічує. Розмовляти з сином не виходить, він навіть не розуміє, про що йде мова, та і з другом теж, напевно, говорити немає сенсу. Що ви можете порадити в такій ситуації? Може, перевести його в іншу групу?

А де гарантія того, що в цій іншій групі не буде ще однієї дитини, яка теж пригнічуватиме вашого малюка? Вже краще спробуйте розібратися в ситуації. Що означає «пригнічує»? Прийдіть у дитячий сад і спробуйте непомітно постежити за поведінкою вашого синочка в той час, коли він спілкується зі своїм другом. Іноді так буває, що діти, різні за характером, темпераментом, притягуються одне до одного. Їм цікаво разом саме тому, що вони різні. Можливо, саме так відбулося і у вашому випадку. Дуже часто діти починають спілкуватися з тією дитиною, яка сильніша за них, сміливіша, активніша. Вони не просто виконують роль керованого, підлеглого, але й, граючись разом, вчаться поводитися саме так — активно, впевнено і сміливо. Тому зовсім не обов’язково таке спілкування має завдати шкоди вашому малюкові.

У дитячому садку дуже часто діти можуть щось робити у парі і на заняттях. Ось і попросіть виховательку, щоб, розподіляючи ролі, вона чергувала роль ведучого між вашою дитиною і її приятелем. А ще — частіше зверталася до вашого малюка, хвалила його при всіх хлопцях і доручала якісь відповідальні справи.

Якщо ви мало хвалите дитину вдома, то робіть це частіше. Саме упевненість у своїх силах і підтримка вдома дають дитині можливість займати лідерську позицію у групі своїх однолітків. Така проблема у вас може виникнути не тільки в дитячому садку, але й у школі. Тому не прагніть розв’язати проблему переходом в інший клас чи групу. Навчайте дитину завойовувати лідерство і авторитет саме в тій ситуації, в якій вона опинилася. Хоча зрідка випадки, коли перехід все-таки йде на користь, трапляються.