Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:07

Навіщо потрібні іграшки-гойдалки?

Доньці на день народження (їй виповнився один рочок) подарували іграшку-гойдалку, невеличку конячку. Я в дитинстві дуже любила такі іграшки, а от донечка дуже боїться залазити, на конячку і їй зовсім не подобається гойдатися. Можете пояснити, яка користь від таких іграшок, оскільки я вважаю, що вони розвивають вестибулярний апарат дитини, а чоловік говорить, що це все дурниці, і як все-таки можна привчити дитину до іграшки?

Уявіть, що навіть такі крихітки, як малюки, котрим ледь виповнився рік (і навіть молодші за них), мають свої уподобання в їжі, в іграшках. Одні люди їм подобаються, а інші ні. Тому не треба дивуватися, що якісь іграшки дівчинку приваблюють, а якісь ні. Не всім дітям подобається, коли іграшка під ними гойдається. Деякі карапузи полюбляють сидіти на чомусь стійкому. То ж, доведеться вам враховувати інтереси дитини. Адже вам самим зовсім не сподобалося б, якби вас примушували стрибати з трампліну, якби ви зовсім не любили це заняття або просто не вміли цього робити.

Що ж до корисності іграшки-гойдалки, то тут ви сміливо можете сперечатися з вашим чоловіком. Все-таки іграшка ця належить до розряду розвивальних. Малюк вчиться керувати своїм тілом, насправді, тренує вестибулярний апарат, намагається маніпулювати іграшкою, розгойдуючи її. Та якщо дитина плаче, відмовляючись сидіти на подарованій конячці, не хвилюйтеся. Звичайні гойдалки можуть виконати ті самі функції. Спробуйте, може, вашій доньці вони сподобаються більше, ніж конячка. Не наполягайте на тому, щоб донечка обов’язково сіла на конячку. Просто погойдайте іграшку, покличте дівчинку, щоб вона погладила конячку, розкажіть їй якийсь віршик або вигадайте історію про конячку. Можливо, коли дитина трохи звикне до іграшки, їй сподобається залазити на неї і розгойдуватися, спочатку не дуже, а потім дедалі дужче.