Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:27

Няня підлещується до дитини

Наша няня, як на мене, поводиться з дитиною не зовсім строго і навіть підлещується до сина. Але ж йому лише трохи більше року. Чи не станеться так, що син підросте і не буде її слухатися? Як мені поговорити з нянею, щоб вона ввела хоча б якісь «правила гри»?

Поговорити треба обов’язково. Причому «правила гри» обов’язково повинні бути спільними як для вас, так і для неї. Тобто дитина повинна чітко розуміти, що можна, а чого не можна, за що похвалять, а за що — ні. Наприклад, якщо мама вважає, що хвалити треба за самостійність (сам поїв, сам склав іграшки), то й няня повинна дотримуватися цього. Якщо батьки наполегливо намагаються покласти край дитячим істерикам, то й няня не повинна їм потурати.

Іноді самої бесіди буває недостатньо. Спробуйте чітко сформулювати свої вимоги до виховання дитини, а потім обговоріть їх із нянею. Поцікавтеся, у чому для неї полягають основні труднощі у спілкуванні з вашим малюком. Не секрет, що більшість нянь підлещуються до дитини, вважаючи, що лише так вони не втратять роботу. Поясніть своїй помічниці, якою ви хочете виростити дитину, до чого може призвести її позиція запопадництва, і попросіть бути з дитиною суворішою, навіть на шкоду її популярності (з точки зору сприйняття дитини). Іноді буває корисно показати няні, як саме ви спілкуєтеся зі своїм малюком. Нехай няня поспостерігає, не беручи участі в ситуації, за вашим спілкуванням з дитиною. Можливо, це допоможе їй побачити, яких педагогічних принципів ви дотримуєтеся.