Дата публикации записи:

13 Декабрь, 2013 в 14:34

Особливості зростання дівчаток від народження до 7 років

Від народження до 7 років провідну роль у самовираженні дівчинки відіграють руки й ноги, бо її завдання — вивчати світ, вбирати інформацію, торкаючись, лазячи, нюхаючи, бігаючи, вдивляючись і вслухуючись. Вона дуже тісно пов’язана з навколишнім світом. У цьому ж віці виявляється воля: варто лише постежити, з якою цілеспрямованістю діти віком 8-10 місяців опановують мистецтво ходіння, з якою рішучістю, зосередженістю вони рухаються до улюбленої іграшки або предмета, що їх зацікавив, і яку виявляють в цьому русі до мети відвагу, наполегливість та енергію.

Усі діти цього віку здебільшого розв’язують однакові вікові завдання, проте вже на самому початку свого життя пізнають, хто ж вони — хлопчики або дівчатка. Статева ідентифікація для них важлива й необхідна для того, щоб зрозуміти «хто я?». Пригадайте, скільки кумедних сцен пов’язано із ситуацією, коли ми звертаємося до незнайомого малюка як до хлопчика, а «він» уже виправляє нашу помилку: «Я дівчинка».

До семирічного віку дитина дуже швидко росте. Згадайте, як ваша донечка в місяць додавала по 3 сантиметри і по 500-700 грамів. Водночас із цим закладаються фізичні, соціальні й емоційні основи для подальшого інтелектуального розвитку. Дитина вчиться ходити, говорити, думати, роблячи велетенські кроки в своєму розвитку. Пам’ятайте про це і не форсуйте події, не поспішайте з розвитком інтелекту, поки не закінчиться бурхливе зростання тіла. Не перевантажуйте дитину цього віку своїми міркуваннями і розумними поясненнями, оскільки раціональне мислення виникає між 9 і 11 роками. Передчасне підштовхування дитини до осмислення будь-чого загрожує перевантаженням нервової системи дівчинки, тому що її енергія спрямована на розвиток тіла.

Будь-яку діяльність, що вимагає енергії і зосередженості поза тілом, краще відкласти до того, як у дитини почнуть мінятися молочні зуби,- до 7 років.