Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 13:54

Очікую небажану дитину, як подолати депресію?

Ми нещодавно одружилися. Звичайно, в перспективі ми з чоловіком дуже хотіли дітей, навіть двох. Але не планували, що вагітність настане так швидко. І ось мені вже через місяць народжувати, а я ще й зараз нервуюся через свою незавершену кар’єру, про те, що ремонт ще не закінчили, а тепер не зрозуміло коли зробимо. Чоловік налаштований оптимістичніше: мовляв, що Бог дав, те й добре і вчасно. А у мене депресія. Хоча я розумію, що для малюка це шкідливо. Як мені налаштувати себе на оптимістичний настрій?

Певно, рідні й близькі вже не раз заспокоювали вас і розповідали про те, що дитина — це диво і радість? Наводили як приклад інші родини, котрі роками проходять нелегкий шлях до материнства і вважали б за невимовне щастя опинитися на вашому місці. Швидше за все, цих переконань ви не чуєте чи не хочете чути. Поки що, як це не жорстоко звучить, ви поводитеся, як маленька дитина, яка не готова і не хоче брати на себе відповідальності, отримати з народженням малюка додатковий клопіт.

Якщо б ви розуміли усю важливість своєї ролі, ви сприйняли б свою вагітність не як гальмо усього свого життя, а навпаки. Адже для багатьох батьків народження дитини — це чудовий стимул для того, щоб переглянути свою кар’єру. Багато батьків, пройнявшись почуттям відповідальності, змінюють роботу, починають більш упевнено крокувати кар’єрними сходами, розуміючи, що тепер вони відповідають не лише за свою дружину, але й за малюка. І ремонт ви зробите обов’язково, тільки трохи пізніше. Відчуйте себе обраною, тією, котрій насправді довірена найбільша таємниця природи, налаштуйтеся на свого малюка і з радістю сприйміть його появу. А думки про те, що дитина може завадити вашим життєвим планам, облиште. До речі, часто так буває, що із народженням дитини у мами і тата докорінно змінюється система цінностей, і те, що раніше здавалося важливим і першочерговим, стає другорядним. А на першому місці опиняється саме малюк.