Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:51

Після лікарні донька не відпускає мене від себе

Нещодавно ми з дочкою (їй рік і дев’ять місяців) лежали в лікарні, спочатку в реанімації, а потім у відділенні. І уколи робили їй, і крапельниці ставили — жах, що ми пережили. Після виписки поведінка дитини дуже змінилася. Дочка стала дуже тихою, увесь час сідає до мене на руки, нікуди мене не відпускає, спить тільки зі мною, часто плаче навіть без причини. Допоможіть нам, будь ласка.

Розгадка поведінки дочки, швидше за все, криється в тому, що, на жаль, маля перебувало у відділенні реанімації. Як правило, туди діти потрапляють без батьків і дуже гостро переживають навіть нетривалу розлуку з мамою. Причому, так можуть поводитися не тільки малюки, але й старші діти.

Крім того, що ваша дитина пережила негативний досвід відлучення від близької людини, їй довелося зіткнутися і з переживаннями, пов’язаними з неприємними, болісними медичними процедурами. Загальний стан маляти можна назвати післястресовим, і допомагати дитині потрібно саме так, як надають допомогу людям, котрі пережили сильний стрес.

Спробуйте захистити дитину від сильних емоційних переживань, як негативних, так і позитивних. Не влаштовуйте найближчим часом галасливих святкувань, тривалих екскурсій, не запрошуйте додому багато гостей. Дайте дитині можливість спати з вами, в тілесному контакті теж полягає лікування. Частіше беріть дочку на руки, пригортайте її до себе.

Було б добре взяти відпустку на кілька днів чи навіть тижнів, якщо ви працюєте, і побути з дитиною. Час — найкращий лікар: мине кілька тижнів, і дочка забуде те погане, що вона пережила. А поки що їй дуже потрібна поряд мама, яка увесь час даватиме дитині підтвердження своєї любові.

Сповніть життя дитини спокійними, цікавими подіями: читанням цікавих книжок, пізнавальними прогулянками. Дотримуйтеся режиму дня.

Будьте уважні! Швидше за все, тепер у вас виникнуть проблеми при спілкуванні з лікарями. Навіть дуже маленькі діти запам’ятовують, що боляче їм робили люди в білих халатах. Адже дитина ще не може зрозуміти, що боляче йому роблять тільки для того, щоб допомогти, вилікувати, врятувати життя.