Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:28

Синочок не хоче йти додому з прогулянки

Сину 2роки і 7місяців. Коли ми гуляємо з ним у пісочниці у дворі, мені дуже важко забрати його додому, бо він заграється з дітьми. Учора я попередила його, що піду, якщо він не збере іграшки і не піде зі мною, він не зреагував. Тоді я повернулася й удала, що йду. У сина була істерика, він побіг за мною і довго плакав, я ніяк не могла його заспокоїти. Увечері він погано засинав і плакав уночі. Мені здається, що я завдала дитині психологічної травми і тепер я не знаю, як виправити цю ситуацію.

Насправді такий нехитрий прийом застосовують багато роздратованих мам, котрі не знають, як впливати на своїх некерованих малюків. У результаті — сльози, образи і тривога за дитину. Як сприймає малюк мамин «демарш»? Поки що він ще не розуміє, що мама йде не по-справжньому. Він бачить маму, що віддаляється, і почувається кинутим. У нього виникає страх, тривога, іноді почуття, що його «не люблять», що він не потрібен мамі. Виправити наслідки такої ситуації можна, якщо ви будете говорити малюкові про те, як ви його любите, що нізащо в світі, ні за яких обставин не кинете його.

не хоче йти додому Але де ж гарантія, що завтра у пісочниці у вас не виникне нічого подіб -ного? Немає такої гарантії. А це означає, що вам потрібно продумати, як ви будете поводитися, якщо малюк знову почне вередувати. Перше: прийшовши у пісочницю, чітко проговоріть малюкові, що гуляти ви будете годину (дві, три), а після цього підете додому. Друге: діти не завжди відразу можуть переключитися і перервати свою гру. Тому незадовго до визначеного часу попередьте малюка, що у нього є ще п’ять (десять, п’ятнадцять) хвилин, щоб дограти. Третє: спокійним вимогливим тоном скажіть малюкові, що ви разом ідете додому, але завтра знову прийдете гратися. Допоможіть малюкові зібрати іграшки, візьміть його за ручку. Можете запропонувати йому якесь цікаве заняття по дорозі додому: рахувати пташок, роздивлятися машинки, рахувати кроки і так далі. Такий нехитрий алгоритм — гарантія вашого спокою.