Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:47

Син говорить про себе в жіночому роді

Синочок, йому два роки і вісім місяців, чомусь говорить про себе в жіночому роді: пішла, узяла, пограла. Мене це насторожує. Це що, ранні прояви гомосексуалізму? Звідки це береться? Може, з хлопчиками потрібно поводитися якось інакше, наприклад, говорити йому не розумниця, а молодець і т. д.

Насправді статево-рольова орієнтація закладається у дитини у віці 3-5 років. Розумне слово «статево-рольова орієнтація» означає, що дитина починає розуміти свою належність до тієї чи іншої статі й ідентифікує себе з хлопчиками чи дівчатками. Маленький хлопчик, оточений, в основному, жінками (няня, мама, вихователька в дитячому садку) і чує більшість дієслів у жіночому роді, копіюючи дорослих, і сам користується такими самими словами. Тому поки не варто бачити в таких проявах якийсь кримінал. Крім того, ваш малюк уже знає свою стать, тобто, може сказати, що він хлопчик, але обґрунтувати, чому це так, не може. У три-чотири роки малюк прийде до усвідомлення статі інших людей (це чоловіки, а це — жінки, це хлопчики, а це дівчатка). Але розрізняє в цьому віці дитина людей різної статі за зовнішніми, неістотними ознаками, наприклад, за одягом.

Як же формується статево-рольова орієнтація у дитини? Іншими словами, чому ж діти починають розуміти, що вони належать до чоловіків або до жінок. Насамперед це формується за допомогою батьків: дітям даються різні імена, чоловічі і жіночі, діти одягаються в різний одяг: дівчатка в спіднички і платтячка, хлопчики в штанці. З раннього дитинства малюкам купують різні іграшки (ляльки або машинки), доручають різну роботу вдома (мити посуд або ремонтувати те, що зламалося).

Ваш син ще дуже малий, щоб ви панікували з приводу його «жіночності». Навіть для старших дітей немає нічого страшного, якщо хлопчик розплакався, а дівчинці захотілося погратися машинкою.