Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:26

Син хоче стати лідером

Синочок (йому шість років) із задоволенням спілкується з дітьми у дворі. Останнім часом я помітила, що йому дуже хочеться лідирувати серед дітей, але коли це не виходить він дуже злиться і нервується. Вислухавши мої поради, як поводитися з друзями, він чомусь говорить, що у нього так не вийде. Хоча мені завжди здавалося, що оцінює себе він зовсім не погано. Як виховати дитину лідером?

Прагнення лідирувати в середовищі своїх однолітків — цілком нормальне явище для дитини такого віку. Це межа між дошкільним дитинством і школою. Хтось із дітвори вже пішов до першого класу, хтось ще ні. Саме зараз у дитини вперше виникає реакція на свої переживання, виникає нове ставлення до себе. Малюк вже задає собі безліч питань: який я, як до мене ставляться діти, як до мене ставляться мої батьки?

Якраз у цей момент свого життя малюк розлучається з своєю дитячою імпульсивністю, безпосередністю. Якщо раніше дитина могла піддатися своїй першій емоційній реакції, наприклад, стрибати і голосно кричати, то тепер вона вже навчилася думати про наслідки своїх вчинків, оцінювати їх. Хоча не чекайте, що це відбудеться відразу.

Син хоче стати лідером Зараз дитина вчиться керувати своєю поведінкою. І хай не все відразу вдається, але поступово ви помітите, що виходить це все краще і краще.

Не помітити настання чергової кризи (цей називається «кризою 7 років») ви просто не зможете. Зміниться поведінка вашого малюка, його перестане влаштовувати те, що було раніше: режим дня, ставлення до нього дорослих, його відносини з друзями. І якщо раніше дитину цілком влаштовувала позиція підлеглого в дитячій групі, то сьогодні їй раптом захотілося приміряти на себе роль «головного», «ватажка» зграї. Але в тому й полягає основна трудність цього віку, що дитячі бажання ще не завжди збігаються з можливостями. Не вистачає ще сили, щоб виконати таку роль. Як правило, дворові дитячі колективи — це групи різновікових дітей, де ваш малюк не найстарший. Ось і перша трудність. Крім того, щоб лідирувати, потрібно мати певні риси, які у малюка ще просто не сформувалися. І, звичайно, навіть найменші невдачі можуть призвести до того, що у дитини з’явиться комплекс неповноцінності: у мене не виходить, я невдаха.

Допомогти, звичайно, потрібно. Спершу постежте за дитячою грою у дворі, оцініть розстановку сил. Зверніть увагу на те, які саме діти лідирують. Наприклад, дуже часто популярні у дворах хлопчики сильні, спритні, які займаються спортом. Ось і віддайте дитину в спортивну секцію. Станьте радником дитини з питань «дружби у дворі». У міру дорослішання дитини, у неї виходитиме лідирувати в компанії однолітків все краще і краще.