Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:58

Син цікавиться лише машинками

Сину п’ять з половиною років. Мене бентежить і насторожує його звичка гратися одними й тими самими іграшками. Окрім машинок, його нічого не цікавить. І книжки він просить читати тільки про машинки, і малює тільки автомобілі. Ми намагалися купувати йому літаки, книги про космос і тварин, але йому це все нецікаво. Може, це у нього якесь порушення?

Ніякого порушення тут немає. Адже є люди, які фанатично захоплюються колекціонуванням марок, лізуть у гори, вирощують квіти. Швидше за все, це свідчить про те, що у вашої дитини є постійне уподобання. Є хлопчики, які захоплюються тільки літаками і всім, що з ними пов’язане, дівчатка, які обожнюють грати тільки «в школу» або тільки «в лікарню». Причому дитячі ігри часто повторюються, і батькам деколи здається, що це не зовсім нормально. Мовляв, дитина виросте обмеженою, матиме знання тільки в одній галузі.

Син цікавиться лише машинкамиАле це зовсім не так. Вузькі захоплення зовсім не обмежують дитячий розвиток, швидше, навпаки. У таких дітей дуже гарна пам’ять, гнучке мислення, і вони, як правило, виростають і стають гарними фахівцями в якійсь галузі. Тому заважати дитині і позбавляти її улюбленого заняття не варто. Але все-таки періодично пропонувати малюкові інші інтереси і заняття можна. Іноді дитина, яка тривалий час захоплювалася, наприклад, вивченням комах, раптом переходить до вивчення зірок. Тому дитина повинна мати доступ до багатьох галузей знань, і іграшки її повинні бути різноманітними, але вибір вона має зробити сама.