Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:46

Син імітує паління

Синові п’ять років. У сім’ї в нас ніхто не палить — ні я, ні чоловік,- але я вже не раз помічала, що малюк бере олівець й удає, що палить. Я його лаю, але він все одно так робить. Я хвилююся, що коли він підросте, то почне палити, а у нього слабкі легені. Як мені відучити його від цієї звички?

Швидше за все, це ще не вироблена звичка, а дитяча гра: ваш син копіює чиюсь поведінку. Адже діти в цьому віці взагалі схильні повторювати дії дорослих. Те, що у вас ніхто не палить вдома, ще нічого не означає. Адже дитина буває в гостях, ви берете хлопчика із собою в кав’ярню, він дивиться телевізор, де побачити людину сигаретою можна досить часто. Крім того, на наших вулицях сьогодні можна побачити безліч рекламних плакатів, на яких зображені люди, котрі палять. А ось читати написи на цих плакатах, що паління шкодить здоров’ю, малюки ще не вміють.

Поговорити про те, що палити шкідливо, і пояснити, чому це так, можна вже і з п’ятирічною дитиною. Але ваші пояснення повинні бути зрозумілими і доступними. Розповідати детально про те, що від паління помирають, і про те, які страшні хвороби від нього бувають, поки не варто. Але твердо сказати, що палити небезпечно, особливо маленьким дітям — необхідно.

Обмежте перегляд телевізійних програм, особливо телепередач, не призначених для дітей. Адже ви у цей момент не завжди поряд із дитиною, отож, не можете захистити її від впливу реклами.

Зовсім не обов’язково так станеться, що як ваша дитина виросте, то стане завзятим курцем. Для того, щоб малюк не уподобав сигарет, насамперед важливо не просто розповідати йому про шкоду куріння, але й привчати до здорового способу життя, ростити його упевненою в собі людиною, яка зможе не піддатися спокусам чи умовлянням друзів.