Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:11

Скільки кишенькових грошей потрібно першокласнику?

Син цього року пішов до першого класу, і мені довелося давати йому кишенькові гроші на шкільні сніданки. Наступного дня дитина прийшла і попросила давати йому більше грошей, тому що батьки однокласників дають на кишенькові витрати значно більше, ніж я. А мені взагалі здається, що в шість років дитині гроші не можна давати, тому що вона не розуміє їх цінності.

Як би вам не хотілося захистити дитину від життя, все-таки у вас нічого не вийде. Навіть якщо ви не будете давати гроші своєму синові, він буде все одно бачити своїх однокласників і друзів по дворових іграх, яким ці гроші батьки видають. Та і сьогоднішнє життя таке, що без грошей нічого не відбувається. Ви вважаєте, що ваша дитина цього ще не розуміє? Швидше за все, ви просто недооцінюєте кмітливість вашого сина. Діти — істоти дуже спостережливі, вони постійно помічають, як мама або тато розраховуються в магазині, оплачують квартиру, дають гроші за якісь послуги. А коли дитина йде в школу, тут вже їй доводиться самостійно вступати в грошові відносини.

У деяких школах учням початкової школи забороняється приносити гроші в школу. Роблять це дорослі, посилаючись на те, що маленькі діти можуть загубити гроші, у них з’являється спокуса їх вкрасти. І процес просто віддаляється в часі, хоча діти все одно намагаються тихцем принести гроші в клас.

Тому прийміть своє батьківське рішення. І якщо ви вирішили давати дитині кишенькові гроші, то намагайтеся дотримуватися кількох правил. Ідеальний варіант був би, щоб ви почали ознайомлювати дитину з грошима ще до того, як вона пішла до школи. Пропонуйте малюкові самостійно робити невеликі покупки в супермаркеті (звичайно, з вашою допомогою) , порахувати, яку решту йому повинні дати. Говоріть з дитиною про те, звідки беруться гроші. Залучайте її до сімейного бюджету. Дитина повинна розуміти, що гроші дістаються батькам зовсім непросто і витрачати їх бездумно на усілякі дрібниці не можна.

Даючи дитині гроші, допоможіть їх розпланувати: ця сума — на харчування, ось ця — на проїзд, ось ця — на подарунок однокласнику.

Краще давати якусь суму на два-три дні, тоді дитина розумітиме, що витрата грошей залежить від неї самої. Якщо ж ви помітили, що малюк використовує ці гроші для чогось іншого, пояснюйте йому, що цього робити не можна.

Суму, яку ви готові давати дитині, обумовлюйте на сімейній нараді. У вас повинен бути чіткий день, коли дитина одержує свої гроші. Ви обов’язково повинні запитувати у дитини, куди були витрачені кошти. Крім того, виділяйте якусь зовсім невелику суму, яку малюк зможе виділити саме на свої «кишенькові» витрати. Ці гроші краще не контролювати, проте обов’язково потрібно твердо обумовити, що гроші ці не можна витрачати на спиртне і сигарети.

У однокласників вашого сина значно більше кишенькових грошей? Проведіть із дитиною бесіду про те, що у кожної сім’ї рівень прибутків різний, і в цьому немає нічого страшного. Така ситуація можлива завжди, але це не означає, що дитині потрібно давати багато грошей.