Дата публикации записи:

28 Ноябрь, 2013 в 20:38

Спорт і творчість у житті вашого сина

Починаючи з молодшого шкільного віку і до пізнього підліткового діють ті самі закони. Під час навчання в початковій школі пошук себе відбувається в дітей ще багато в чому неусвідомлено, і «свої» заняття вони знаходять здебільшого інтуїтивно. Рання юність характеризується активним «примірюванням» на себе різних ролей. На відміну від артистів, які «входять в образ», підлітки розглядають будь-який «образ» під дещо незвичайним кутом зору: «А чи не я це?» Як маленькі діти, одягнувши на себе костюм людини-павука, намагаються залізти на стелю і дуже дивуються, коли їм це не вдається. Вони розмірковують приблизно так: «Якщо на мені костюм людини-павука, отже, я — людина-павук».

Щоб спробувати зіграти ту або іншу роль, потрібно отримати її в тому або іншому театрі. У нашому випадку в ролі театрів постають найрізноманітніші гуртки та секції — спортивні, музичні, театральні, художні або танцювальні. Гуртки ці не безплатні і часто коштують чималих грошей. Тому нерідко батьків пригнічує той факт, що їхній син може займатися протягом місяця в одному гуртку, два місяці — у другому, півроку — у третьому, а потім почати відвідувати четвертий.

Нам здається, що наш син не вміє ставити перед собою мету і доводити справу до кінця, що він готовий відмовитися від своїх намірів перед першими ж труднощами. Насправді це не так. Хлопчик просто ще не знайшов тієї справи, яка є йому близькою і якою він хотів би займатися весь час. Якщо ваша дитина вже в трирічному віці починає малювати, усюди носить олівець і папір, не розлучається з ними в подальші роки, вступає до художньої школи та із задоволенням навчається там, то можна сказати, що вам казково пощастило. Якщо ж такий яскравий прояв таланту відсутній, спробуйте віддати сина в якусь секцію.

Заняття будь-якими видами спорту допомагають хлопчикові розвивати фізичну силу, а також навчитися контролювати її. Спорт пробуджує здатність рухатися до віддаленої мети, не зупиняючись на досягнутому. Хлопчики-спортсмени не тільки стають умілими, але й набувають навичок планування та організації; спортивна дисципліна перетворює їх на надійних і відповідальних людей.

Чоловік, який усвідомлює міру своєї сили, як правило, терпляче ставиться до недоліків інших людей, він уміє довіряти, співчувати і прощати. Він упевнений у своїй силі, і йому нічого не потрібно доводити оточуючим. Він не намагається демонструвати силу, навпаки, дозує її, щоб не «вдарити» когось ненароком.

На додачу до всього спорт допомагає хлопчикам навчитися взаємодіяти в команді, почуватися в суспільстві спокійно та впевнено. Спортивні заняття допомагають зняти напруження, підвищити впевненість у собі й підсилити емоційну стійкість.

Хлопчик, який перепробував різні види занять, виявляє значну винахідливість, має широкі інтереси і здатний мислити нешаблонно та нестереотипно. Заохочуючи заняття свого сина спортом, ви тим самим готуєте його і до служби в армії. У будь-якому разі, якщо ви не зможете або не захочете отримати для нього призатримку від призову, він зможе за себе постояти.