Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 15:03

Старша дитина кривдить молодшу

Дітей у нас двоє, хлопчик і дівчинка: хлопчикові два роки і вісім місяців, дочці лише п’ять місяців. Поки син був єдиним, він був дуже м’яким, ласкавим, і у нас із ним не було особливих проблем. Але з появою сестрички ми стали помічати у нього агресивну поведінку, злість. Він може вдарити сестричку, причому, коли я відвернуся або вийду з кімнати. А коли я його сварю за це, дуже плаче. Що мені робити із старшою дитиною?

Зверніть увагу на два моменти. Момент перший. Ваш синочок за віком наближається до кризи трьох років, коли батьки стикаються з багатьма проблемами. «Вередливий, неслухняний, упертий»,- раз у раз чути від батьків. Так, у віці приблизно трьох років дитина переживає період інтенсивного зростання, переходить на новий етап свого розвитку. Це пов’язано з тим, що малюк починає усвідомлювати себе як окрему людину зі своїми бажаннями, настроями, особливостями. Батьки не знають, що їм робити з маленьким «нехочухою». Таке протистояння може тривати кілька місяців. Дитина наполягає на своєму, вимагає бажану іграшку, не хоче йти з прогулянки.

Момент другий — народження другої дитини. Ваш синочок ще дуже малий, щоб ви змогли йому пояснити, що мама і тато люблять своїх дітей. Він просто відчуває, що з появою сестрички кількість батьківської уваги, до якої він звик, зменшилася. А отже, свою агресію він обертає на джерело своїх неприємностей. І коли ви лаєте його за агресивні вчинки, він ще більше гнівається на сестричку.

Що робити в такій ситуації? Сісти разом із чоловіком і гарненько розібратися в ситуації. Не реагувати різко на негативну поведінку сина, набратися терпіння й проаналізувати свою систему заборон. Це необхідно для того, щоб криза трьох років минула якомога плавніше і без неприємних наслідків.

Намагайтеся приділяти синові більше уваги, щоб зняти ревнощі до сестри. Причому діліть свій час, який ви приділяєте кожній дитині окремо. Придумайте цікаву казку, героєм якої буде саме ваш синочок. Хай у цій вигаданій історії він захищає сестричку від якоїсь вигаданої небезпеки. Давайте синові нескладні, цікаві доручення, коли він може зробити щось корисне для сестри.