Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:24

Старша дитина не любить молодшу

У мене двоє дітей: хлопчик одинадцяти років і донька — їй один рік. Коли я ще була вагітна молодшою, син задавав мені питання: «Чому ви мене не запитали, коли вирішили завести другу дитину?», але тоді мене це не насторожило. З народженням донечки син став більш замкненим, сестричка його дратує, він часто запитує, чи любимо ми його з чоловіком, говорить, що усі дівчатка — дурні і вередливі, і просить поселити його в окремій від сестри кімнаті. Може, він зовсім не любить сестричку чи просто не показує своєї любові?

Самі подумайте, ваш син був єдиним у сім’ї, уся увага і любов мами і тата діставалися тільки йому. І ось з’явилася конкурентка, мати яку йому зовсім не хотілося. За що ж йому любити сестру? І ще, любові теж треба вчити. Любов народжується тоді, коли у нас є почуття відповідальності за слабшого і беззахисного. Чи допомагає ваш син вам доглядати за сестричкою, чи грається з нею? Розкажіть синові про те, як ви любите його і сестру, що любов до доньки не виключає вашу любов до нього.

Те, що хлопчик запитує, чи люблять його батьки, свідчить про те, що тепла й уваги йому не вистачає. Поговоріть із чоловіком, як краще зробити так, щоб у вас вистачало часу на обох дітей. Ваш син зараз саме в такому віці, коли йому важливо, щоб мама і тато проводили час із ним особисто, гралися з ним, гуляли.

Буде краще, якщо у дітей, справді, будуть окремі кімнати, адже кожна людина має право на особистий простір. Тим більше, що у дітей доволі велика вікова різниця, а це означає, що й режим дня дуже відрізняється. Щоб вони один одному не заважали, хай живуть у різних кімнатах.