Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:54

Старша дитина удає маленьку з появою молодшої

У нас народилася друга дочка. Дивно, що через деякий час після того, як ми привезли маля з пологового будинку, старша дочка, якій чотири роки, раптом почала гаркавити і шепелявити і взагалі говорити, як маленька. А ще вона сьогодні просилася полежати в ліжечку своєї сестрички. Це що за прояви такі і як на них реагувати?

Швидше за все, ваша старша дочка помітила, що ви приділяєте маляті більше уваги, ніж їй, і спробувала «стати маленькою». Логіка такої дитячої поведінки дуже проста: з малятком он як усі бавляться, а на мене уваги не звертають. Мама навіть кілька днів у пологовому будинку була, а я тут без неї сумувала. От буду поводитися, як маленька, і всі знову займатимуться тільки мною. Таким чином, ваша старша дочка сигналить вам про те, що вона сумує, відчуває себе кинутою і некоханою, а молодшу дитину сприймає винною в тому, що її позбавили звичної батьківської уваги і ласки, які раніше належали їй цілком. Тобто, у дитини відбувається своєрідний психологічний регрес, і вона намагається несвідомо поводитися так, як поводяться діти молодшого віку.

Діяти тут потрібно так. По-перше, спробуйте приділити старшій дочці більше уваги і не говоріть: спочатку я заколишу малюка, а потім зможу прийти до тебе. Домовтеся з родичами про те, що вони допоможуть вам, і знайдіть час для старшої дитини. По-друге, не потрібно робити зауважень на зразок такого: чого це ти сюсюкаєш, ти ж не маленька. Не звертайте уваги на її мовлення. У міру отримання вашого тепла і ласки всі ці прояви зникнуть. Хоче полежати в ліжечку маляти? Хай полежить. Частіше беріть її на руки, обіймайте, гладьте по голівці: давайте можливість налагодження тілесного контакту. Так ви усунете ту причину, яка примушує вашу старшу дочку «бути маленькою». А причина ця — дефіцит уваги батьків і порушення звичної ситуації в сім’ї, коли вся увага діставалася тільки їй.