Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:38

Старший син забирає їжу з тарілки молодшого

У нас два сина — трьох і чотирьох років. Коли ми сідаємо їсти, старший увесь час намагається що-небудь забрати з тарілки молодшого, хоча порції у них однакові. Так відбувається майже завжди, іноді справа доходить навіть до бійки. Я навіть намагалася годувати їх окремо, але мені так дуже незручно. Діти не голодують, я завжди прагну все ділити порівну. Це що, жадібність так виявляється?

Швидше за все, справа не в жадібності, а в ревнощах. Ви не помічали, що ваш старший син ревнує вас до молодшого? Напевно, ви пригадаєте такі епізоди. І справа зовсім не в тому, що ви мало любите когось із дітей. Просто вашому старшому синові саме зараз не вистачає вашого тепла, любові, вашого вільного часу. Адже якщо ви увесь день займаєтеся двома маленькими шибениками, та ще й домашнім господарством, то у вас не так вже й багато часу залишається на те, щоб поспілкуватися з кожним із малюків окремо. Так, саме так, спілкуватися окремо. Ви звикли все робити разом: купати, гуляти, годувати, укладати спати. Але іноді дітям потрібна мамина ексклюзивна увага, звернена тільки до мене одного, коли мама, наприклад, читає книжку не «нам з братом», а мені, гуляє тільки зі мною.

Ваш старший синочок бере їжу з тарілки молодшого зовсім не тому, що він голодний чи хоче взяти смачніший шматочок. Він, напевно, помічає, що мама трохи більше уваги приділила молодшому, ось йому й хочеться опинитися на його місці.

Отож, вирішуємо проблему. По-перше, послідкуйте за собою. Чи не виділяєте ви молодшої дитини, спілкуючись з синами? Якщо це трапляється, то все-таки краще цього не робити і не породжувати ревнощів у душі старшого. Хоч це і нелегко, домовтеся з родичами, хай вони допоможуть вам організувати роздільне спілкування з дітьми: сьогодні ви йдете гуляти із старшим, а завтра з молодшим. Іноді таке спілкування дуже корисне. Під час обіду постарайтеся помітити, коли саме старший син бере їжу у молодшого. Чи робить він це навмисно, щоб ви помітили? Якщо так, то він ще й прагне привернути вашу увагу до себе: мама, бачиш, мені тебе не вистачає.