Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:03

У класі з дитиною ніхто не дружить

Уперше в перший клас наша дочка пішла із задоволенням. Особливо товариською її назвати не можна, але в дитсадку вона дружила і з дівчатками, і з хлопчиками. У школі ж до кінця вересня з’ясувалося, що всі діти знайшли друзів, і лише наша дочка одна. Ходили до вчительки, розмовляли. Вона теж помічає, що у дитини з однокласниками контакт не складається, але що робити, не знає. Говорить, що всі діти дружать парами, а наша виявилася без пари, вона в класі двадцять п’ята. Може, ви нам щось порадите?

Звичайно, пораджу. Таке іноді трапляється, коли дитина приходить у сформований клас посеред навчального року. Тоді можлива ситуація, коли основні дружні зв’язки між дітьми сформувалися, і вони неохоче впускають нову дитину в свої компанії. Але це ж перший клас, і дуже багато що в дитячому колективі залежить від чуйності і майстерності педагога. Це він повинен бачити всі дитячі комунікативні проблеми і по можливості розв’язувати їх самостійно або разом зі шкільним психологом.

Що може зробити вчитель? Наприклад, посадити дитину, якої діти з якоїсь причини не приймають в своє товариство, до когось із лідерів класу або під час проведення чергового уроку похвалити дитину при всіх за її навіть незначні досягнення.

Розберіться, що все-таки означає не «складається контакт». Проблема може бути в дитячому колективі, в самій дитині, може бути вона і двосторонньої.

Кожна дитина індивідуальна, можливо, ваша дочка важче адаптується до нових умов, ніж інші діти в класі, ось тому і склалося так, що всі виявилися з друзями, а у неї немає. Ви говорите, що її не можна назвати особливо товариською. Тоді приділіть увагу розвитку саме таких якостей у дитини. У цьому можуть допомогти відвідини різноманітних гуртків, де дитина зможе не тільки вчитися співати чи танцювати, але й спілкуватися з дітьми (театрального, хорового, танцювального, туристичного). А от студія образотворчого мистецтва, музична школа, комп’ютерні гуртки для таких дітей зовсім не бажані. Вибираючи для дитини спортивну секцію, віддавайте перевагу командним видам спорту.

Розмовляйте з дитиною. Ви повинні бути щодня в курсі подій: що відбулося в школі, що було нового і цікавого, з ким дочка спілкувалася, на кого образилася і чому. Обговорення разом із дитиною кожної ситуації допоможе їй інакше подивитися на своїх однокласників.

Ви можете допомогти своїй дитині, у якої ніяк не складаються відносини в класі, вигадавши веселе свято (наприклад, на день народження доньки). Хай вона запросить своїх друзів до себе в гості. Або ви можете для всього класу організувати похід у парк або на каток. Спілкування в неформальній обстановці допомагає дітям здружитися.