Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:21

У мене агресивна дитина

Молоді мами, з якими я разом гуляю у дворі, в один голос говорять, що мій малюк агресивний, і його треба показати психологу. А я вважаю, що маленький хлопчик (сину три рочки) і повинен бути таким, адже у житті треба вміти захистити себе. Чи нормально це, що дитина у три роки б’ється?

Уміти захистити себе, безперечно, треба вміти, та якщо малюк постійно б’ється, то незабаром інші діти не захочуть із ним гратися. Ваші подруги праві — потрібно не лише навчити дитину обстоювати свої інтереси, але й ділитися іграшками, знайомитися з дітьми, гратися разом. Поспостерігайте за малюком: чи доброзичливий він до оточуючих, чи вміє мінятися іграшками? Якщо ні, то навчіть його. Прийшов у пісочницю — привітайся з дітьми. Знаєш, що на прогулянці будуть друзі? Тоді, напевне, варто взяти більше іграшок, щоб поділитися з іншими дітьми.

агресивна дитинаІноді тата займають позицію максималістів: «Петрик тебе ображає? Тоді дай йому в лоб!» — радить батько, найчастіше не знаючи усієї ситуації. А потім діти не спілкуються з вашим малюком, бо він їх ображав. Пам’ятайте, що не треба вдаватися до крайнощів. Категорично забороняти дитині відповідати на образу, обстоювати свої позиції, з усіма погоджуватися і покірливо поступатися іграшками теж не потрібно.

У три роки у дитини починається вік, коли їй хочеться виявляти самостійність, спілкуватися з однолітками. Допоможіть малюкові навчитися дружити. Нічого страшного, якщо спочатку не все буде складатися і комусь трохи перепаде на горіхи, дуже швидко прийде вік, коли діти із задоволенням будуть гратися усі разом.