Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:10

Хлопчик поводиться, як дівчинка

Наш шестирічний син поводиться, як дівчинка. Він грається ляльками, йому більше подобається спілкуватися саме з дівчатками. Навіть на образи він реагує, як дівчинка: плаче, ніколи не захищається. У незнайомій йому обстановці він соромиться, червоніє при сторонніх. І я, і чоловік дуже хвилюємося, тому що брат чоловіка — гомосексуаліст. Може, це у них сімейне? Син і раніше був тихим і спокійним хлопчиком, але така дівчача поведінка у нього стала проявлятися після п’яти з половиною років. Як нам далі його виховувати, щоб він не перетворився на дівчинку?

Батьківські тривоги зрозумілі. Що стосується сімейної схильності, то я б не узагальнювала. Адже у вашого чоловіка нормальна статево-рольова орієнтація, він створив повноцінну сім’ю, і тому вам, швидше за все, необхідно звернути увагу на те, як саме ви виховуєте свого сина.

Свою належність до тієї або іншої статі 5-6-річні діти вже добре усвідомлюють. Порушення статево-рольової ідентифікації у дітей, коли дівчинка раптом починає поводитися, як хлопчик, або навпаки, можуть відбуватися з кількох причин. Наприклад, в сім’ї дуже хотіли, щоб народилася дівчинка, а народився хлопчик. І батьки, самі того не усвідомлюючи, виховують дитину як представника іншої статі. Це позначається на всьому: одязі, іграшках, які дарують дитині, заборонах і покараннях.

Іноді в сім’ях, де у батьків дуже жорстка позиція, хлопчики ростуть сором’язливими і тихими. І відбувається це саме тому, що через батьківську позицію у них низька самооцінка, вони не можуть захистити себе, не можуть спілкуватися з хлопчиками, а шукають для себе більш комфортне середовище, там, де не потрібно виявляти характер, обстоювати свої інтереси — товариство дівчаток.

Що робити у вашій ситуації? Подумайте, чи не дуже ви тиснете на свою дитину, чи даєте ви синові можливість діяти по-своєму, висловлювати свою точку зору, чи хвалите його.

Якщо хлопчик копіює жіночі стереотипи поведінки, то йому потрібно демонструвати більше чоловічих прикладів. Хай тато проводить із ним більше часу, хай ваші чоловіки займаються якоюсь спільною чоловічою справою. Виберіть для сина спортивну секцію, де у нього буде можливість спілкуватися саме з хлопчиками. Вид спорту теж вибирайте чоловічий.

Не робіть дитині зауважень і не говорить фраз на зразок: «Що ти, як дівчинка! Так роблять тільки дівчатка!» і так далі. Навпаки, прагніть підкреслювати його чоловічі риси і те, що він дуже схожий на тата: «Ти справжній чоловік, ти зовсім як тато, ти дуже мужній, ти сміливий».