Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:02

Чи брати дитину на руки?

Наш тримісячний синочок часто страждає від болю у животику і плаче, а коли його носиш на руках, він заспокоюється. Я взагалі не можу витримати, якщо малюк плаче, і відразу хапаю його на руки, а чоловік вважає, що цього робити не слід, що дитина виросте дуже розпещеною. Хто з нас правий?

Позиція тата, котрий боїться, що дитину, та ще й хлопчика, такі «ніжності» можуть аж надто розпестити, і він не виросте справжнім чоловіком, цілком зрозуміла. Але ж зараз у вашого малюка досить непростий перехідний період — адаптація до нового світу, до нового харчування, режиму дня і так далі. Цілком можливо, що дитячий животик ще не встиг пристосуватися, от і болить. А коли малюкові боляче, він інтуїтивно намагається бути якомога ближче до мами. Та й мамі спокійніше, коли вона притискає до себе розплаканого малюка. У цей момент дитина чує таке звичне биття материнського серця і заспокоюється. Крім того, на руках у батьків вона може зайняти таке зручне положення, коли животик буде непокоїти її значно менше. Наприклад, багатьом карапузам дуже комфортно, якщо їх тримати, розвернувши спинкою до себе і підібравши ніжки «по-турецьки».

Звичайно, через деякий час ви можете зіткнутися з проблемою, коли малюк засинає тільки у вас на руках. Та спокій малюка важливіший, ніж стереотипи виховання. Коли малюк навчиться ходити, стане самостійним, він навряд чи буде проводити увесь свій час у вас на руках. У нього буде достатньо цікавих причин уникати материнських обіймів.

Крім того, кольки дуже швидко минуть і не будуть більше непокоїти дитину. Цілком можливо, що малюк сам заспокоїться і буде засинати у своєму ліжечку. Зазвичай, це повністю минає тоді, коли дитина вже сама вміє лазити. Тому заспокойте тата тим, що чекати лишилось зовсім недовго.