Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:20

Чи віддавати в школу дитину, якщо їй ще немає шести років?

Якщо дитині до першого вересня виконується ще неповні шість років, чи віддавати її в школу? Нашому сину, наприклад, виконається п’ять років і десять місяців, що ж, тепер робити, втрачати цілий рік?

Усе залежить від дитини і від вашого ставлення до цього питання. Судячи з вашого настрою, вам здається, якщо ви не поквапитеся і не віддасте дитини в школу цього року, то потім вона: а) закінчить школу надто пізно; б) їй буде нецікаво в першому класі наступного року, тому що вона буде дуже дорослою; в) вона здаватиметься старшою за інших дітей у класі. Ці та інші поширені помилки іноді призводять до того, що багато дітей, на жаль, потрапляють у школу дуже рано. Особливо батьки хлопчиків, причому їх мотиви цілком зрозумілі: раніше закінчить школу, вступить до вузу, матиме рік у запасі, відстрочення від армії і так далі. Батьки ж дівчаток у більшості своїй не поспішають, хоча саме дівчатка виявляються більш готовими до школи. А хлопчики, дуже рухливі і непосидючі, хотять гратися, а не вчитися, завдають дуже багато клопоту вчителям.

Але справа не тільки в тому, що вчителеві важко навчати малюка, неготового до школи. Справа ще й у тому, що для самої дитини ранній похід в школу може обернутися небажанням вчитися, проблемами зі здоров’ям через надмірні навантаження.

Мами і тата чомусь вважають, що раз дитина навчилася читати і вважати, знає певну кількість віршів, то її обов’язково потрібно віддати в школу. Крім того, батьками рухає і інше відчуття: як це так, всі знайомі віддали своїх чад у школу, а наш все ще в садок ходить. Але ж діти всі різні. Якщо малюкові до першого вересня не виконалося шість із половиною років, приймати рішення краще, проконсультувавшись із грамотним психологом, який допоможе вам врахувати всі індивідуальні особливості дитини, особливості вашого виховання і сімейну ситуацію.

Між іншим, ті діти, які, на думку батьків, втрачають (прогулюють) рік перед школою, опиняються в явно кращій ситуації, ніж першоклас-ники-шестирічки. Вони краще адаптуються до школи, нових умов і колективу, частіше займають лідерські позиції в групі однолітків, і цей «запасний» рік якраз і створює базу для стабільних успіхів у шкільному навчанні надалі. Тому дитину, якій не виповнилося шість років до першого вересня, в школу віддавати не потрібно.