Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:18

Чи давати дитині соску

Я ще тільки очікую малюка. Зараз читаю дуже багато різних книжок для батьків, журналів, і от яке питання мене цікавить: якщо потім так важко відучити дитину від соски, може, варто її взагалі не давати? Тобто від самого народження просто не пропонувати дитині соску, щоб вона навіть не знала, що це таке, тоді і проблем не буде?

Цікаве запитання. Адже якщо від народження привчити малюка до соски, то, з одного боку, потім його важко буде відучити від неї. Крім того, у дитини може зіпсуватися прикус. А якщо позбавити дитину такої «радості», то ж сисний рефлекс ніде не дінеться, і малюк буде смоктати щось інше: палець, іграшку, кінчик сорочечки. Як же вчинити правильно?

У немовлят сисний рефлекс дуже розвинутий, особливо у перші три-чотири місяці після народження. Навіть перебуваючи в животі у матері, вони вже смокчуть пальчик. Тому, ледве народившись, карапуз уже шукає материнські груди і відразу починає смоктати. Але за час годування найчастіше дитина не встигає повністю задовольнити свою потребу у смоктанні. І якщо ви помічаєте, що малюк все-таки постійно шукає, що б йому посмоктати, тоді вже краще запропонуйте йому соску.

У сім’ях моїх знайомих, де батьки свідомо відмовилися від соски, ситуації виникали такі: одна дитина смоктала все, що їй потрапляло у руки, а приблизно у півроку захопився власним пальцем. Інший малюк поводився абсолютно спокійно, палець не смоктав, іграшки теж, але при цьому отримував стільки маминої груді, скільки йому хотілося. У третій сім’ї синочок сам відмовився від соски. Батьки дуже довго намагалися привчити його до заспокійливого засобу, але все було марно, синочок випльовував соски і не хотів їх смоктати. Як з’ясувалося пізніше, у малюка були проблеми з носовим диханням, і соска просто заважала йому дихати. Отож хай дитина сама вибере — смоктати їй соску чи ні.