Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:39

Чи дозволяти дитині малювати на стінах?

Донечці рік і два місяці. Нещодавно дали їй у руки фломастер, і вона відразу почала малювати абиде: на стінах, на меблях і навіть на собі. Чи потрібно забороняти дитині малювати десь, окрім паперу, чи краще не обмежувати?

Сьогодні багато батьків удаються до крайнощів — усе дозволяють ди -тині. Мовляв, раніше нас у всьому обмежували, все забороняли, а ми хочемо виростити вільну особистість, отож, усе можна. Зрозуміло, що поки дитина ще зовсім маленька, вона може не розуміти, що, малюючи на шпалерах, вона їх псує, що розфарбувавши холодильник, вона примушує маму потім його відмивати. Ніхто не сперечається, що легше дозволити дитині малювати скрізь, ніж пояснити, де малювати можна, що для малювання існує спеціальний папір.

Просто для наймолодших художників придбайте аркуші ватману або знайдіть старі шпалери. Можна закріплювати ватман або шпалери на стіні, а потім міняти у міру заповнення малюнками. Сьогодні навіть існують спеціальні шпалери для розфарбовування: наклеїв на стіну, малюк розфарбував — міняємо, клеїмо наступні.

Дитячу творчість ні в якому випадку не можна обмежувати чи забороняти: не малюй, не чіпай. Але пояснити дитині розумні обмеження потрібно обов’язково. А ще — виділити «дозволений» простір для творчості.