Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:12

Чи залишати дитину у групі подовженого дня?

Чи залишати дитину у групі подовженого дня? Зараз синові шість із половиною років, він ходить до першого класу. Ми з чоловіком до вечора працюємо, бабусь у нас немає, то якщо не група подовженого дня, то дитина буде сама. Але й група подовженого дня для нас теж складно. Син втомлюється, увечері дуже роздратований, уроки виконує неякісно, доводиться ще разом переробляти, у результаті спати лягає дуже пізно.

Давайте поговоримо не просто про те, ми «за» групу подовженого дня чи «проти» неї, а про те, що таке навантаження і як будується робочий день вашого малюка. Так, саме робочий, тому що і навчання, і спілкування з однолітками для вашої дитини — це справжнісінька робота. Копітка, цікава, складна, але робота. Частіше за все дитячий робочий день починається досить рано, годині о сьомій-восьмій. Чотири-п’ять уроків із нетривалими перервами, та й на перервах дитині не завжди легко. Вона багато рухається, обстоює свої позиції, голосно кричить, загалом, його емоційне і фізичне навантаження схожі на непросту фізичну роботу.

Прогулянка, після якої дитина знову сідає за уроки, тепер уже за домашні завдання, заняття в одній-двох секціях, перегляд телевізійних передач, що теж є не розвантаженням, а навантаженням для дитячого організму — ось так і набігає 10-12 годин трудового часу.

Для першокласника не так легко увесь день перебувати разом з однокласниками. Від постійного спілкування дитина теж може втомлюватися. А в школі, в класі йому ніде усамітнитися, пограти в якусь тиху гру. Обов’язково знайдеться хтось, хто смикне, стукне, крикне, покличе побігати.

Батьки можуть заперечити, що залишати таку маленьку дитину надовго одну вдома може бути значно небезпечніше, ніж усі групи подовженого дня разом узяті. Іноді це так, і якщо у вас немає відповідального дорослого (няні, бабусі, дідуся), які зустрічатимуть першокласника після школи і контролюватимуть його відпочинок і виконання домашніх завдань, то тоді краще, дійсно, зупинитися на варіанті з групою подовженого дня, скоротивши, наскільки це можливо, час перебування в школі: хоча б забирати дитину раніше.

Якщо ж ви бачите, що дитина дуже втомлюється після повного робочого дня, це означає, що їй обов’язково потрібне післяобіднє розвантаження, спокійна прогулянка і виконання уроків у тиші. Тут вже потрібно батькам перебудувати своє життя хоча б на рік, на період першого класу. Потрібно це для того, щоб ви могли максимально полегшити режим дня малюка.

Не бажане перебування у групі подовженого дня і для гіперактивних дітей. Постійне сидіння в одному класі, коли діти не мають можливості змінити положення тіла, немає тихої години (яка, до речі, в першому класі є обов’язковою), немає прогулянки, дуже суворий учитель — ось погані ознаки групи подовженого дня.

А ще перебування у групі подовженого дня не повинно дратувати ди -тину, викликати у неї негативні емоції. Якщо малюк вередує, увесь час просить вас забрати його раніше, це означає, там є якісь проблеми. Загалом, у першому класі краще не вдаватися до групи подовженого дня, а далі уважно стежити, щоб там дотримувалися всі правила, необхідні для дитини. Тобто, щоб ця група не була просто місцем для «тимчасового утримування» дітей.

Дивись більше