Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:10

Чи корисно слухати класичну музику під час вагітності?

Чи корисно слухати класичну музику під час вагітності? Чи справді дитина, перебуваючи в животі матері, здатна чути звуки музики? Я читала, якщо слухати визначені твори, то дитина може народитися геніальною? Чи це так?

Уявіть, що вже з восьмого тижня дитина, перебуваючи у маминому животику, здатна чути звуки. А до вісімнадцятого тижня її слухові можливості майже досконалі. Що ж до музики, то семимісячний малюк у маминому животі вже може стати справжнісіньким меломаном. Деякі вчені, провівши серії спостережень, вважають, що ще не народжені діти вже мають свій музичний смак і по-різному реагують на звуки різних за настроєм і тональністю мелодій.

Малюки, справді, віддають перевагу саме класичній музиці, причому характерно реагують на твори різних композиторів. Так, наприклад, музика Вівальді зазвичай заспокоює, твори Баха і Брамса тонізують і збуджують і маму, і дитину, дуже подобається дітям Шопен. Музика Моцарта (і це науково доведено), активізує мозкову діяльність людини. Якщо дитині-школяреві перед контрольною роботою дати послухати уривок із твору Моцарта, то вона розв’яже значно більше задач, ніж та, котра музики не слухала. Отож, шкоди від слухання гармонійної класики не буде ні для матері, ні для дитини. Важливо, щоб мама сама обирала мелодії, які їй приємно слухати в її стані. Адже музика допомагає вагітній жінці гармонізувати свій стан, покращити настрій, налагодити контакт з тим, хто є у неї в животику. Іноді достатньо мамі послухати заспокійливу музику, як «неспокій» дитини у неї в животі минає. А от відвідування рок-концертів під час вагітності, як правило, дає негативний результат: дитина починає штовхатися зсередини, поводитися неспокійно, і мамі доводиться іти із концертного залу.