Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:05

Чи обмежує манеж руховий розвиток дитини?

Ми придбали манеж. Справа в тому, що з дитиною вдома я перебуваю в основному сама і тому, коли я роблю щось по господарству, то дуже зручно садити малюка в манеж. Зараз синові десять з половиною місяців, він уже лазить, сам встає, тримаючись за бортик манежа, упевнено ходить по колу. А от моя мама вважає, що так ми виростимо з нього обмежену людину, бо манеж дуже звужує руховий простір малюка. Скільки часу дитина може перебувати у манежі без особливої шкоди?

Звичайно, якщо ви звернетесь до книг про виховання та догляд за дитиною, то знайдете доволі суперечливі думки про користь і шкоду мане-жа. Причому, останніх буде значно більше. Так, садячи малюка в манеж, батьки, як правило, прагнуть полегшити своє життя хоча б на деякий час. Адже усім відомо, що діти, котрі лише починають лазити чи ходити, вимагають постійної уваги.

Манеж Маму, котра увесь день перебуває із малюком, цілком можна зрозуміти. І тут вже краще обирати менше зло — у манежі дитині буде цілком безпечно, вона не зможе поранитися об гострі кути, залізти туди, куди їй залазити не можна.

А мама у цей час зможе швиденько приготувати чи прибрати. Отож, на нетривалий період дитячий манеж — це прекрасне рішення. Але, використовуючи це пристосування, краще не захоплюватися і дотримуватися кількох простих правил.

  • Ніколи не карайте дитину тим, що посадите її в манеж, мовляв, вередуєш, от і сиди там сам.
  • Коли ви ставите малюка в манеж, не залишайте його відразу одного, побудьте поряд хоча б якийсь час і періодично приходьте до дитини.
  • Краще, якщо все-таки манеж із дитиною буде у полі вашого зору, тоді вона не буде почуватись покинутою.
  •  Закріпіть якісь іграшки на сітці манежа, щоб дитина мала чим гратися.
  •  Обираючи манеж у магазині, віддайте перевагу найбільш стійкій моделі, що не зможе перевернутися.
  •  Час перебування у манежі нехай коригує сам малюк. Тільки-но він почне плакати, це означає, що ваш вільний час закінчився.