Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:19

Чи плавати у басейні із немовлям?

Мій чоловік хоче, щоб я з моєю новонародженою донечкою записалася на заняття в басейн. А я дуже тривожна мама, мені здається, що ще не час, що дитині ще дуже рано, що можна «підхопити» якусь інфекцію. Чоловік говорить, що чим раніше дитина почне плавати, тим краще для ї  розвитку (він це в Інтернеті прочитав). Як ранні заняття плаванням впливають на психічний стан дитини?

Ваша тривога зрозуміла. Адже не всі мами наважуються вчити свого малюка плавати з раннього віку. І все ж таки у цієї методики багато позитивного. Дитина дев’ять місяців свого внутрішньоутробного розвитку безперервно перебувала у водному середовищі, і тому відразу після народження і ще кілька місяців після народження у неї зберігаються гарні навички справжніх плавальних рухів і вміння затамувати дихання.

Чим же сприятливе водне середовище для фізичного і психічного розвитку дитини? У воді розслабляється нервова система малюка, покращується кровообіг. Крім того, заняття плаванням для дитини — прекрасне джерело позитивних емоцій. Достатньо поспостерігати за заняттями карапузів у басейні, щоб зрозуміти, що такі водні процедури їм дуже подобаються.

Ще один плюс ранніх занять плаванням — загартування. Відзначено, що дітки, які відвідують заняття в басейні, хворіють значно рідше за своїх однолітків, не привчених до води.

У дітей, які займаються у басейні, покращується сон і апетит. Але найголовніша користь — спілкування малюка і батьків. Адже увесь той час, котрий іде заняття, мама (чи тато) перебувають разом зі своєю дитиною.

Щоб ви не дуже тривожилися, відвідайте заняття у басейні без малюка. Переконайтеся, що тренер достатньо досвідчений, що вода в басейні тепла і чиста. А потім приходьте з дитиною і отримуйте задоволення.