Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:36

Чи повинні діти жити в одній кімнаті?

Нашій старшій доньці чотири роки. Нещодавно у нас народився синочок. Поки що він спить разом із нами, але з часом ми його плануємо переселити в окрему кімнату. Як ви вважаєте, дітей краще поселити разом чи розділити їм територію. Можливість у нас така є — квартира трикімнатна.

Питання в тому, наскільки однакові режими дня дітей. Поки молодшому не виповниться рік-два, режими дужу відрізнятимуться. Скажімо, ваша старша дочка лягає спати о дев’ятій, а малюк ще може прокидатися для вечірнього годування і о 23-й, і о 24-й годині. Крім того, малюк іноді буде плакати вночі і може розбудити старшу дитину. Тому на якийсь час кімнати варто розділити.

А от після року-двох ви можете поселити дітей разом. Але при цьому обов’язковою умовою є виділення для кожної дитини окремого ігрового простору, який відповідатиме її віку та інтересам. Для дочки це повинні бути столик і стілець, де вона зможе малювати і гратися, куток з іграшками. Для молодшого карапуза обов’язково передбачте стелажі з іграшками, розташовані на доступній висоті. А ось місце для рухових ігор може бути спільним.

Після шести років (а з деякими дітьми можна поговорити і раніше) ви обов’язково повинні враховувати думку дитини: а чи хоче дочка жити з братом в одній кімнаті? Адже кожна людина має право на особистий простір. Перебуваючи разом в одній кімнаті, діти іноді можуть втомлюватися від спілкування одне з одним, і в цьому немає нічого поганого чи неправильного. Крім того, в шість років ваша старша дочка піде в школу, і їй задаватимуть домашні завдання, від виконання яких її ніхто не повинен відволікати. Тому в питанні про те, жити дітям разом чи нарізно, батьки повинні виявляти розумну гнучкість.