Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:02

Чи потрібно сповивати дитину?

Виписалися із сином із пологового. Я ніяк не можу вирішити — чи потрібно мені його сповивати. Обидві бабусі мені доводять, що це необхідно, бо він себе може подряпати, буде будити себе різкими рухами… Але у пологовому я нічого такого не помітила. Мій малюк мирно спав і без пелюшок. Як краще — сповивати чи ні?

Раніше, коли нас ростили наші мами, усе було чітко і зрозуміло, сповивали усіх. Чим керувалися, замотуючи дитину з голови до ніг і позбавляючи її рухів і свободи? Справді, немовлята ще не можуть достатньо добре керувати своїми ручками і ніжками, тому їхні рухи здаються нам дуже різкими. Саме через це усім мамам лікарі й рекомендували сповивати якомога тугіше.

повивати дитинуПісля цього настав період повного «несповивання». Щойно народжених малюків вбирали в гарненькі комбінезончики і гасло «Геть пелюшки!», здавалося, перемогло назавжди.

Але нині, на щастя, переважає цілком розумний і виважений підхід до сповивання. А саме: сповиваємо, якщо у цьому є потреба. Як це визначити? Наприклад, ваш малюк поводиться неспокійно, він надмірно збуджений і ніяк не може заснути. Можете спробувати сповити його, використовуючи спосіб «нетугого» сповивання. Це таке сповивання, коли всередині пелюшки ручкам і ніжкам малюка все-таки дається певна свобода. Пелюшка ніби утворює своєрідний кокон, в якому малюкові буде спокійно й тепло. Між іншим, спочатку деякі діти лякаються відчуття відсутності обмежень довкола, таких, які були у маминому животику. Ось тоді пелюшки і знадобляться.

А от на увесь той час, коли малюк не спить, від пелюшок краще все-таки відмовитися, оскільки в ці моменти він повинен мати можливість активно рухатися, до всього торкатися ручками, напружувати м’язи, намагаючись тримати голівку чи перевернутися.