Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:14

Чи правда, що памперси дуже шкідливі?

Нашим малюкам-близнюкам уже майже рочок, і, як усі, ми користуємося памперсами. Наш дільничний лікар-педіатр увесь час лякає нас страшилками про «перегрів», який буває від памперсів, особливо у хлопчиків. Ще вона розповідає нам про дітей, котрі через памперси до п’яти-шести років так і не привчилися до горщика й туалету. Але з двома дітьми без памперсів мені було б дуже важко. Підкажіть, чи справді памперси шкідливі для здоров’я хлопчиків і як треба привчати після памперсів дитину до горщика.

Отож, запитання перше. Чи шкідливо користуватися одноразовими підгузками? Справді, учені вважають, якщо дитина перебуває у памперсі увесь день, то у хлопчиків може бути перегрівання яєчок, тому рекомендується знімати з дитини підгузок, наприклад, тоді, коли вона не спить. Змінювати памперси рекомендується не рідше, ніж один раз на п’ять-шість годин.

памперси дуже шкідливіОдна моя знайома, котра навчає плавати новонароджених дітей, помітила ще один мінус використання «материнського помічника». Недосвідчені мами дуже туго заклеюють липучки на животику малюка. Таке туге застібання часто спричиняє перетягування маленького животика, утруднює відходження газів. Тому, використовуючи памперси, слідкуйте, щоб вони були правильно застебнуті. Але зовсім відмовлятися від такого зручного засобу не варто. Достатньо дотримуватись правил використання одноразових підгузків.

Що ж до горщика, то я не бачу тут особливої проблеми, якщо батьки поставили собі за мету привчити дитину до горщика, памперси можна знімати і за часом садити дитину на горщик. Потім, коли малюк підросте, удень взагалі можна памперси не використовувати, одягаючи їх лише на ніч (хоча багато батьків роблять навпаки, бо їм так зручніше, усе залежить від особливостей дитини).

У якому конкретно віці треба відмовитися від памперсів, справа, звичайно, суто індивідуальна. Та, мені здається, що після двох років це буде цілком нормальним.