Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:25

Чи просити пробачення у дитини?

Я іноді ляскаю свою трирічну доньку, а потім мені буває дуже соромно, і я не знаю, як вчинити: попросити у неї пробачення чи зробити вигляд, що нічого не сталося?

Питання в тому, наскільки ефективне і потрібне фізичне покарання. У кожній сім’ї свої погляди на заохочення і покарання, і пов’язано це із сімейними традиціями, з тим, як сприймають виховання тато й мама. Ви, напевне, схильні до зміни емоційного стану: після того, як розгнівалися, швидко заспокоюєтеся, і вас з’їдає почуття провини перед дитиною. А ваша донька як реагує на фізичне покарання? Швидше за все, вона теж нервується. Та, на жаль, ляскання і запотилишники не мають тієї магічної сили, якою їх наділяють батьки. Діти, яких часто карають фізично, рано чи пізно починають обдурювати дорослих, намагаючись уникнути покарання. У них, як правило, дуже високий рівень тривожності. Тому взагалі треба подумати, чи повинні ви удаватися до фізичного покарання, чи так це ефективно, як вам це здається? Багато батьків вважають, що переконати дитину у чомусь неможливо, значно простіше й результативніше крикнути на неї або вдарити. Та, швидше за все, це просто батьківські лінощі, адже говорити й переконувати — довго!

Що ж до того, просити пробачення чи зробити вигляд, що нічого не сталося, то тут відповідь однозначна. Якщо все-таки удалися до фізичного покарання, і так сталося, що ви ляснули доньку, то потрібно обов’язково попросити вибачення. Це запорука щирості і теплих взаємин із дитиною і зараз, і в майбутньому. Намагайтеся бачити в дитині людину, особистість зі своїми поглядами на життя, самолюбством. Адже ви хочете, щоб донька виросла людиною самодостатньою? Тоді і ставитися до неї необхідно з повагою.