Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:40

Чи радитися з малюком, якщо вирішили зробити перестановку в його кімнаті?

Синові три роки. Ми помітили, що в дитячій уже не все зручно для малюка, котрий підріс, адже ми планували дитячу ще до його народження. Як ви думаєте, чи потрібно враховувати думку дитини, якщо ми вирішили зробити перестановку?

Для того, щоб у вас було менше проблем у стосунках із сином, коли він досягне підліткового віку, краще запитати. Адже це абсолютно нормально — враховувати думку людини, для якої ви це робите. Навіть якщо цій людині лише три роки. Але ж саме в три роки дитині вже важливо, щоб враховували його думку.

Як правило, дитина вважає дитячу «своєю територією», і ваше бажання щось переставити чи пересунути може бути сприйняте ним як вторгнення в його особистий простір. І в результаті після перестановки меблів ви раптом одержите протест або некеровану поведінку дитини, а потім ще довго не розумітимете, чому ж ваш син так вередував.

Краще все робити разом. Спершу займіться спільним плануванням. Запитайте у малюка, де він хоче спати, де гратися, де малювати, спробуйте намалювати план. Якщо ви купуєте нові меблі, ще до придбання покажіть їх дитині. Хай спробує полежати в ліжечку, посидіти за столиком.

Спробуйте переробити кімнату так, щоб вона могла «рости» разом із дитиною. Для дитячих кімнат найбільш вдалими меблями є меблі-трансформери, що розсуваються і ростуть разом із дитиною. Скажімо, столик можна робити вищим чи нижчим, ліжко довшим чи коротшим. Ігрову зону робіть більшою: чим старшою буде дитина, тим більше місця їй буде потрібно для гри.