Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 15:14

Чи розповідати дитині казки, в яких вона виступає в ролі головного героя?

Чоловік дуже любить розповідати синові (йому три з половиною роки) казки, які сам складає. Причому, в кожній казці синочок виступає в ролі найголовнішого позитивного героя. Він усіх перемагає, тому що найсиль-ніший і найрозумніший. Це, наче й не погано, але в садку через це проблеми. Син скрізь прагне займати позицію лідера, і якщо це не виходить, а таке трапляється не рідко, то злиться і істерично плаче. Може, краще не плекати в дитині помилкових ілюзій, що він завжди буде кращим і першим?

Ваш чоловік — молодець! Чи знаєте ви, що в психотерапії навіть існує такий спеціальний прийом, коли дитині розповідають казки спеціально для неї вигадані, де вона виступає в ролі головного героя, і за допомогою такої казки розв’язується багато проблем із дитячою тривожністю, конкретними страхами.

дитина геройКазки, що складає ваш чоловік, допомагають синові почуватися сильним, мужнім, долати свої страхи. Можливо, ваш чоловік добре пам’ятає свої дитячі страхи і тривоги, через те йому так точно вдалося знайти ключик до розв’язання дитячих проблем.

Ви хвилюєтеся, що, плекаючи в дитині прагнення до лідерства, ваш чоловік не захищає його від невдач і не вчить з ними боротися? Робити це можна за допомогою все тих же метафор, тієї ж казки. Хай головний герой потрапляє в такі самі ситуації, як і ваш син, коли у нього щось не виходить. Тут, між іншим, можна задавати питання самій дитині, не даючи конкретних рішень. Запитайте малюка, а як би він вчинив у тій чи іншій ситуації. Поступово ваш син вчитиметься гнучкості, самостійності. А зараз, поки він ще зовсім малий, дуже важливо закласти йому гарну самооцінку і робити це за допомогою казки дуже правильно.