Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:55

Чи шкідливо дітям дивитися рекламні ролики?

Сьогодні по телевізору показують дуже багато реклами. Моя трирічна дочка дуже любить дивитися рекламні ролики. Вона може дуже довго сидіти спокійно і дивитися в екран. Чи шкідливо це для дитини?

Рекламні ролики дійсно дуже подобаються дітям. Вони красиві, дуже музичні і легко запам’ятовуються. Саме такими їх роблять фахівці з реклами. Але сьогодні ситуація з рекламою на телебаченні, та й на вулицях наших міст, стала дуже критичною. Кожні п’ять хвилин рекламою перериваються навіть дитячі передачі, і це призводить до того, що діти вже сприймають ролики як телепередачі. Кількість рекламних плакатів на вулицях стала такою, що навіть дерев не видно.

Маленька дитина сприймає все буквально, і герої рекламних роликів для неї — цілком реальні люди. Спосіб життя, смаки і пристрасті цих людей стають для малюка еталоном. Тобто завтра ваш малюк зажадає обов’язково купити йому чіпси, снікерс, автомобіль і безшумну пральну машину. Крім того, в дуже багатьох рекламних роликах є прихований сексуальний підтекст: купи ось такі панчохи, і всі чоловіки будуть твоїми, пий пиво, і ти будеш неперевершений, успіх у жінок тобі забезпечений. Але ж всім зрозуміло, що маленька дитина ще не готова до сприйняття такої інформації, вона їй буде тільки шкодити.

Спробуйте самі подивитися кілька рекламних роликів підряд і зрозуміти, який же образ дорослого світу може сформуватися у дитини після їх перегляду. Крім того, дитина ще не розуміє, що для того, щоб придбати якусь річ, потрібно мати гроші. Їй просто хочеться, тому що рекламний ролик дуже переконливий.

А, крім того, реклама, як правило, перериває фільми або передачі спонтанно, не вдаючись у подробиці, чи можна перервати той або інший епізод. Ось і виходить, що дитина позбавлена можливості емоційно відреагувати на той чи інший кадр фільму або телепередачі. А якщо у цей момент, як з’являється рекламна пауза, саме й вирішувалася доля героя?

Добре, звичайно, захистити дитину від такої кількості реклами. Але зробити це можна, тільки вимкнувши телевізор.