Дата публикации записи:

30 Ноябрь, 2013 в 11:56

Чого бояться хлопці-підлітки

Уявіть собі таку ситуацію. Хлопчик, який має нормальну статуру, але не зневажає заняттями спортом, звик бачити своє відображення в дзеркалі і співвідносити свій зовнішній та внутрішній образ, раптом зростає протягом літа на 10-15 сантиметрів (такі «стрибки зростання» — не рідкість для цього віку). Він звик до того, що виглядає спортивним і тренованим. Улітку, у бабусі (або в таборі), йому не вистачало часу, щоб розглядати себе в дзеркалі. Він повертається додому в радісному очікуванні першого вересня та зустрічі з друзями-однокласниками, дивиться в дзеркало^ і раптом, який жах! — він бачить там не звичного і добре знайомого, а якогось довгого нескладного юнака з величезними ступнями та долонями.

Як у такому вигляді з’явитися перед друзями? Що вони подумають? Що вони скажуть? Для цього віку найстрашнішою є насмішка. Він почувається ліпше, коли виявляє, що його шкільні приятелі виглядають такими ж незграбними, як і він сам. Адже разом значно легше пережити такі дивні «метаморфози» і страх «невідповідності» свого внутрішнього «крутого „Я“» і зовнішнього «бридкого каченяти». Цим частково пояснюється бажання підлітків проводити вільний час з однолітками.

Звідси і дуже дивний одяг, з незліченною кількістю блискавок і ланцюжків, а також браслети із шипами. Це спосіб виявити свою безмежну «крутизну» (читайте — приналежність до чоловічого стану). Крім того, це спосіб позначити свою приналежність до якоїсь певної групи. Оскільки підліток у період ранньої юності ще не визначив свого місця в світі, ще не знайшов вичерпної і переконливої відповіді на запитання: «Хто я?» — йому легше визначитися в групі, де перебувають ще декілька таких же «Я», як і він сам. Разом легше вистояти, легше боротися із цим дивним світом.

Уважається, що ми можемо зрозуміти, оцінити та усвідомити себе, тільки побачивши себе очима оточуючих. Це і є причиною того, що підлітки так прагнуть перебувати в групах. Вони не можуть знайти себе в умовах так званої нукле-арної сім’ї, тобто сім’ї, в якій здебільшого є тільки мама, тато і син.

Наші сини обирають групи не через стадний інстинкт, вони стають членами тих груп, в яких вони почуваються добре, де вони значущі і помітні, де їм комфортно.