Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 15:11

Чоловік виховує сина суворо

У нас дуже суворий тато. Він вважає, що в дитині з раннього віку обов’язково потрібно виховувати самостійність. Чоловік говорить, що віддав би сина в суворівське училище, якби міг, тому що тільки там виховують справжніх чоловіків. Чоловік не дозволяє ні мені, ні іншим родичам допомагати синові ні в чому, вважаючи, що так він виховує нашого семирічного сина самостійним і сильним. Він говорить, що його в дитинстві били і карали, і саме тому з нього вийшла нормальна людина. Але поки що син росте дуже тривожним і зовсім не сміливим. Він часто плаче і зовсім не прагне щось робити сам, все тільки з примусу. Я намагаюся пояснити чоловікові, що це — результат його жорсткого виховання, але він упевнений, що правий. Як допомогти дитині?

Виховання жорстокістю і страхами — не найкращий шлях до самостійності й упевненості в собі. Це раз. Адже для того, щоб дитина хотіла щось робити сама, вона повинна відчувати підтримку, розуміти, що у нього щось вийшло правильно і добре, а це означає, її потрібно не лише сварити і карати, але й хвалити навіть за найменші успіхи й досягнення. Це додасть синові упевненості в своїх силах, і завтра він із більшим натхненням прагнутиме самостійності. Це два.

Залякування, завищені вимоги до дитини лише спричинять появу страху і тривожності. Страх не виправдати батьківські очікування примушує дитину взагалі нічого не робити. Це три.

Спочатку дитині необхідно трохи допомогти. Ця допомога не означає, що ви виховуєте несамостійну людину. Просто сьогодні малюкові ще важко зробити якусь справу, а ви своїм прикладом доведете йому, що він теж це може зробити. Тоді завтра ви вже не будете допомагати, а просто постоїте поряд, а післязавтра дитина все зробить сама.

Спробуйте поговорити з чоловіком і запропонувати йому трохи скори-гувати його виховні зусилля. Якщо він не чує вас, підіть разом на сімейну психологічну консультацію. Іноді чоловік готовий почути і прийняти якусь інформацію, сказану сторонньою людиною, але не чує своєї дружини. Залишати ситуацію такою, як зараз, не можна, тому що вам буде складно.