Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:24

Шестирічний синочок просить народити йому братика

Шестирічний синочок дуже просить братика. Причому пояснює нам, що допомагатиме його няньчити і взагалі допомагатиме. Для нашої сім’ї народження другої дитини зараз дуже проблематичне у фінансовому плані. Скажіть, наскільки буде шкідливо для сина, якщо ми все-таки почекаємо з другою дитиною?

Бажання піклуватися і захищати когось, хто слабший за тебе,- цілком зрозуміле. Ваш син відчув себе дорослим і сильним, здатним постояти за когось безпорадного. Це свідчить про те, що дитина дорослішає і починає ставати відповідальним. Малюк вже вимагає ставлення до себе як до дорослого. То, що таке відчуття виникло саме в шестирічному віці дуже закономірно, тому що саме у цей момент у дітей виникає відчуття дорослого, уміння оцінювати себе.

Якщо ви проігноруєте бажання дитини, звичайно, нічого життєво важливого не відбудеться. Якийсь час вона ще буде вас просити, а потім перестане. До речі, дуже часто в сучасних сім’ях, де мами і тата дуже зайняті кар’єрою, старші діти, навпаки, активно не хочуть мати братиків і сестричок, явно не бажаючи ділити своїх батьків з несподіваними «самозванцями». Так що, судячи з нормального бажання вашого синочка, буде краще, якщо ви все-таки слухатимете його прохання і дасте йому можливість проявити себе. Звичайно, його допомога ще не буде «на всі 100 %», зате ви можете бути упевнені, що виросте він людиною небайдужою, дбайливою і відповідальною. Багато дорослих, після багатьох років згадують, що дуже просили своїх батьків у дитинстві подарувати їм братика або сестричку, і описують свої відчуття, коли вони не одержували бажаного. Як правило, спочатку це розчарування, потім роздратування і, нарешті, байдужість. Так, так, саме до байдужості і егоїзму приводимо ми своїх дітей, прирікаючи на самотнє дорослішання і позбавляючи можливості клопотатися про когось, хто потребує нашої допомоги і тепла.